Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příčinou havárie autobusu byl patrně zdravotní stav řidiče

Česko

  10:26aktualizováno  14:35
LOTOUŠ (KLADENSKO) - Na silnici R7 u Lotouše na Kladensku havaroval autobus, vezl 15 cestujících. Na místě nehody zemřel řidič, tři lidé byli lehce zraněni. Příčinou havárie byl patrně zdravotní stav řidiče.

Řidič autobusu zemřel 28. prosince poté, co sjel do příkopu na silnici R7 u Lotouše na Kladensku. Autobusem cestovalo 14 lidí, tři byli lehce zraněni. foto: ČTK

Linkový autobus, který mířil z Loun do Prahy, sjel znenadání po 9.30 do příkopu, vyjel do svahu a poté spadl na bok zpátky směrem k silnici.

Podle hasičů, kteří na místě zasahovali, stojí za havárií zřejmě zdravotní stav řidiče. Podle prvních výpovědí se zdá, že za volantem zkolaboval, jednou z variant je, že dostal infarkt. Jeho smrt také zřejmě nezpůsobila zranění z havárie, protože podle hasičů se nezdála být tak vážného charakteru. Příčinu smrti ale určí až pitva.

Podle mluvčí středočeské záchranky Terezy Janečkové na místě zasahovalo několik jednotek a dva vrtulníky. "Probíhala resuscitace těžce zraněné osoby, která však přes veškerou snahu zdravotníků svým zraněním podlehla", sdělila Lidovkám.cz Janečková.

Hasiči a záchranáři dorazili na místo zhruba pět minut po nahlášení nehody. V tu dobu ale už byli cestující z autobusu venku. Pomohli jim lidé z aut, která u nehody zastavila. Otevřeli střešní okénka a cestující se vysoukali ven. Hasiči tak museli vyprostit jen řidiče, který zůstal v autobusu zaklíněný.

Tři lehce zranění cestující byli odvezeni do nemocnice ve Slaném. Vrtulníky nakonec odletěly prázdné. "V autobuse cestovaly čtyři děti a deset dospělých," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.  

Přibližné místo nehody

Přibližné místo nehody


"Na místě jsou tři sanitní vozy, jeden vůz dopravní zdravotní služby, vozidlo randez - vous a dva vrtulníky letecké záchranné služby," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Záchranáři také aktivovali takzvaný traumaplán, kdy se nemocnice musejí připravit na příjem většího počtu pacientů.

Policie uzavřenou silnici nyní uvolňují, zatímco hasiči pomocí jeřábu vrací autobus na silnici.

Výběr dopravních nehod autobusů s oběťmi na životech v ČR za posledních pět let:

16. července 2006 - Šest mrtvých, z toho pět na místě, si vyžádal náraz linkového autobusu do mostního pilíře na druhém kilometru dálnice D8 u Zdib nedaleko Prahy. Nehodu zavinil řidič autobusu, který pravděpodobně usnul.

6. srpna 2006 - V podjezdu železniční tratě v Doubí na Karlovarsku havaroval prázdný zájezdový autobus. Jeden ze tří řidičů zemřel, dva byli zraněni.

11. srpna 2006 - Při srážce francouzského autobusu s vlakem na železničním přejezdu v Ponětovicích na Brněnsku zahynul francouzský řidič autobusu. Zraněno bylo osm cestujících a strojvůdce vlaku.

30. května 2009 - V Damicích na Karlovarsku se střetl mikrobus s 22 cestujícími s osobním vozem. Zemřela žena, která jela v mikrobuse, dalších 21 lidí bylo zraněno.

4. února 2011 - U Tuchlovic na Kladensku se srazil autobus s nákladním autem. Při nehodě zemřel jeden cestující z autobusu, dalších devět lidí utrpělo zranění.

18. dubna 2011 - Smrtí řidiče a zraněním 16 cestujících skončil pád autobusu do dvacetimetrové rokle na pražském Zličíně. Šedesátiletý řidič před nehodou upadl do bezvědomí, načež spadl ze srázu.

28. prosince 2011 - Řidič autobusu zemřel poté, co sjel do příkopu na silnici R7 u Lotouše na Kladensku. Autobusem cestovalo 14 lidí, tři byli lehce zraněni.

Autoři: , ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat