Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přijede autor knihy o Leadbellym

Česko

PRAHA Milovníci bluesové a folkové muziky se 30. 3. od 19 hodin v čítárně Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1) budou moci osobně seznámit s Johnem Reynoldsem, autorem knihy o králi dvanáctistrunné kytary Huddiem Ledbetterovi, zvaném Leadbelly. John Reynolds na své knize Leadbelly: A Life In Pictures, kterou koncem loňského roku vydalo nakladatelství Steidl v Londýně, pracoval prakticky celý život. Sbíral materiály z celého světa včetně desítek dosud nepublikovaných fotografií, dopisů, nahrávek a filmových záběrů. Většinu z těchto dokumentů zahrnul do své úctyhodné publikace, o další se s návštěvníky podělí na březnovém setkání v Unijazzu.

John Reynolds se za svůj dlouhý a bohatý život stačil sblížit s řadou klíčových osobností americké kultury. K jeho přátelům patřili básník Allen Ginsberg, nedávno zesnulá ikona amerického folku Odetta nebo Leadbellyho někdejší spoluhráč Josh White.

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...