Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Primátor obdaruje papeže kalichem a patenou

Česko

BRNO Primátor Roman Onderka již ví, jaký dar předá papeži Benediktovi XVI., který v září přijede do Brna. Z metropole si Svatý otec odveze kalich a patenu, misku, na niž se při mši kladou hostie.

„Dar bych mu měl předat osobně na letišti,“ uvedl včera primátor. Autorem pozlaceného bronzového kalichu a misky bude výtvarník Jaroslav Gargulák. „Váhal jsem mezi několika možnostmi, nakonec jsem se rozhodl takto,“ dodal primátor.

Svatý otec přijede do Brna v neděli 27. září, kdy bude dopoledne slavit mši na letišti v Tuřanech. Při té příležitosti by měl také posvětit tři nové zvony, dva od sester alžbětinek a jeden, který ponese jméno hrdinného obránce města před Švédy, pátera Martina Středy. „Primátor chce tento zvon umístit do zvonice jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie jako vyjádření úcty Martinu Středovi a současně jako připomínku papežovy návštěvy v Brně,“ uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Za výdaje spojené s návštěvou Benedikta XVI. uhradí město přibližně deset milionů korun. Další peníze zaplatí církev, stát i kraj.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!