Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
15. února 2014 11:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Profil Žít Brno jsem přikázal smazat, přiznal primátor Onderka

Brněnský primátor Roman Onderka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnský primátor Roman Onderka. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BRNO Příkaz ke smazání facebookového profilu iniciativy Žít Brno nechal samotný brněnský primátor Roman Onderka. Ten se brání nařčení, že by šlo o cenzuru. Prý chce udat jasnou podobu prezentace města na sociálních sítích.

Primátor Onderka podle serveru iDnes potvrdil, že příkaz ke smazání incidiativy Žít Brno z Facebooku dal on sám. "Jistěže dotyčný úředník nejednal bez mého pokynu," postavil se za svého právníka Jakuba Geislera. Někteří úředníci, kteří s takovým krokem nesouhlasí, totiž o záměrech Onderky předem nevěděli.

Aktivisté z Žít Brno považují postup magistrátu za cenzuru, ihned si tak založili nový profil. Město se ale brání tvrzením, že se pouze snaží usměrnit prezentování Brna na sociálních sítích. Úředníci zároveň upozorňují na fakt, že inciciativa porušovala práva města k ochranné známce, kterou zneužívala. Smazány byly i účty nazvané Brno nebo statutární město Brno.

ČTĚTE VÍCE

Magistrát se poslední dobou snaží město více propagovat na sociálních sítích, konkurenční profily jim tudíž v těchto snahách překážely. "Loni na podzim jsme vstoupili na Twitter, tam vše proběhlo bez problémů. Poté jsem dal pracovníkům magistrátu za úkol, aby zajistili vše potřebné k vytvoření profilu na Facebooku," uvedl primátor.

Kroky magistrátu ovšem nakonec uvítali samotní aktivisté. Sami neměli jasno, zda by jejich hnutí mělo kandidovat v nadcházejících komunálních volbách. "Uvažovali jsme o tom už poměrně dlouho, a to naše váhání, kdy se do toho konečně pustíme, za nás vyřešil magistrát, když nám udělal tuhle fantastickou kampaň," řekla Barbora Antonová, členka iniciativy Žít Brno.

ttrTomáš Trnka
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.