Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Případ komise vrací Šulcovi

Česko

Odvolací komise odmítla vynést verdikt * Zmatek při řešení odečtů v extralize trvá PRAHA Ne, tahle kauza jen tak neskončí. A možná se vám bude připomínat ještě pořádně dlouho.

Schůzka odvolací komise Asociace profesionálních klubů rozhodnutí o odvolání hokejové Mladé Boleslavi a Plzně v případu bodových odpočtů v extralize nepřinesla. Podle předsedy komise Mojmíra Šatavy totiž nedošlo k naplnění všech bodů odvolacího řádu potřebných k tomu, aby komise rozhodovala.

Šatava uvedl, že kluby se měly nejdříve odvolat k řediteli extraligy Stanislavu Šulcovi. Až poté, co by Šulc jejich námitky zamítl, by mohla kauzu řešit odvolací komise. Případ se nyní vrací k oběma potrestaným klubům a Šulcovi, který asi za procesní chybu nese odpovědnost.

„Naše komise si je vědoma velikosti celé té kauzy a chceme, abychom z toho i my jako komise vyšli s čistým štítem. K tomu je potřeba, aby byly procesně naplněny všechny odstavce odvolacího řádu, k čemuž ale nedošlo,“ řekl Šatava.

Co tři týdny studovali?

Šulc podle něj uvedl, že v mezích, které má k dispozici, postupoval podle řádů českého hokejového svazu a vyčerpal všechny možnosti. Aby však rozhodovala nyní komise, měl by Šulc odvolání klubů odmítnout a vrátit jim ho zpět.

Dosud přitom všichni aktéři tvrdili, že po verdiktu ředitele soutěže se kluby mohou odvolat pouze k Šatavově komisi. Podle článku 4 odvolacího řádu APK LH měl Šulc odvolání klubům vrátit a ty se potom měly v souladu s článkem 5 odvolat proti odmítnutí odvolání. Až následně měli kauzu řešit Šatava a spol. Kluby patrně postupovaly zcela v souladu s poučením, které jim po rozhodnutí o bodových odpočtech z 18. listopadu Šulc adresoval. „K tomu se snad už nedá nic říct. Marně přemýšlím nad tím, co na tom tedy tři týdny studovali. Tohle přece museli vědět po půlhodině, že měl Šulc odvolání odmítnout,“ podivoval se Jaromír Zavoral, ředitel plzeňského klubu.

Představitel západočeského klubu netuší, co bude dál. „Je to patová situace. My se ke komisi odvolat nemůžeme a jestli Šulc řekne, že už neví, co by měl udělat víc, a nebude nic víc chtít udělat, tak nic neudělá,“ řekl Zavoral. Oba kluby celou věc předaly opět právníkům.

Šulc: Je to alibismus Rozhodnutí komise překvapilo i ředitele soutěže Šulce. „A taky mě trošku zklamalo. Považuju ho za alibistické a špatné i z hlediska špatného výkladu odvolacího řádu,“ řekl Šulc, který tak nesouhlasí s názorem komise, že měl postupovat jinak. Oficiálně a komplexněji se však k stanovisku prezentovaném Šatavou plánuje vyjádřit v pondělí. „Ještě se chci poradit s kolegy a našimi právníky,“ vysvětlil ředitel soutěže, který podle svých slov také věřil, že celá složitá kauza v těchto dnech už skončí. Aféra vypukla poté, co se přišlo u Boleslavi, Plzně a Kladna na špatné zaregistrování některých hráčů. První dva kluby se ale s odpočtem bodů dosud nechtějí smířit.

Autor: