Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
12. listopadu 2019 13:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Případ obřího tunelu se odkládá na neurčito. Soudce zrušil hlavní líčení v kauze Key Investments

Bývalý předseda představenstva KI Daniel Brzkovský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý předseda představenstva KI Daniel Brzkovský. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Nové projednávání případu Key Investments, který se před více než devíti lety proslavil jako nejvýznamnější pyramidový podvod v České republice, se odkládá na neurčito.

Městský soud v Praze měl projednávání kauzy zahájit ve středu, ale minulý týden, 6. listopadu, předseda senátu soudce Petr Hovorka oznámil dotčeným stranám, že hlavní líčení ruší bez uvedení důvodu. 

Případ obřího tunelu, v němž napáleným investorům podle obžaloby vznikla škoda přes 873 milionů korun, koncem loňského října Vrchní soud v Praze vrátil k opětovnému líčení nižší instanci. 

Vrchní soud v Praze svým usnesením z 30. října 2018 původní rozsudek Městského soudu v Praze zrušil, a to včetně nepodmíněných trestů odnětí svobody a povinnosti náhrady škody.

„Zrušil v celém rozsahu, tak jak jsem ostatně ve svém odvolání požadoval,“ sdělil LN bývalý ředitel Key Investments Daniel Brzkovský, který v prosinci 2016 dostal pětiletý trest vězení. Dvě někdejší členky představenstva již zkrachovalé brokerské firmy měly jít také za mříže. Klára Fenstererová na čtyři a Alena Šťastná na tři roky.

Skandál vypukl začátkem roku 2011, kdy společnost Key Investments nebyla schopna vrátit svým klientům stamiliony korun, které jí do správy svěřily některé pražské radnice, firmy, obce, ale i fyzické osoby.

István Léko

Autor

István Lékoistvan.leko@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...