Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
30. května 2011 18:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Připíjel na smrt starosty, musí pryč z výboru

Jiří Štyler | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Štyler | foto: Reprofoto

PRAHA Zastupitelé Prahy 11 odvolali z kontrolního výboru opozičního zastupitele Jiřího Štylera (Hnutí pro Prahu 11). Důvodem byl údajně jeho přípitek na smrt starosty Dalibora Mlejnského (ODS). Informoval o tom předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček. Štyler obvinění odmítá. Prý jen připíjel na politickou smrt Mlejnského.

Janeček odvolání zdůvodnil "výroky, kdy v podnapilém stavu připíjel na smrt starosty jedenácté městské části Dalibora Mlejnského". Dalším důvodem byly údajně opakované výhrůžky zaměstnancům úřadu, kteří se účastnili jednání výboru pro územní rozvoj.

"Člověk, který svoje emoce neudrží na uzdě a slovně nabádá k trestnému činu občany, člověk který připíjí na smrt svého politického rivala, takový člověk by neměl mít takovou zodpovědnost a být členem takového orgánu, jako je kontrolní výbor," uvedl Janeček.

"V podnapilém stavu jsem nebyl," řekl Štyler s tím, že pouze připíjel na "politickou smrt" Mlejnského. Odmítl také, že by vyhrožoval zaměstnancům úřadu.

"Nikdy jsem nenabádal, aby byl někdo vyhozen z okna, jak o mně tvrdí," dodal. Své odvolání označil za politický boj. Je to podle něj pomsta za to, že médiím předával informace z jednání kontrolního výboru.

POLITIK BYL NAPADEN

Štyler dlouhodobě kritizuje minulé a současné vedení radnice za smlouvy s ABL nebo drahé prodeje pozemků. Loni v červnu byl zbit neznámým útočníkem, do nemocnice jej musela převést záchranná služba.

Tehdejší napadení spojoval se svými politickými aktivitami. Byl také jedním z politiků, které měla v Praze 11 sledovat bezpečnostní agentura ABL.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...