13. dubna 2017 8:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Připravte si deštníky: Velikonoce proprší a teploty budou stejné jako o Vánocích

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Deštivé počasí - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Deštivé počasí - ilustrační foto | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Velikonoční svátky budou ve znamení deště a teploty se v průměru vyšplhají k pouhým 10 stupňům. Podobné teploty přitom meteorologové naměřili i při posledních Vánocích.

Předpověď na čtvrtek: Bude oblačno až zataženo. Na většině území občas déšť nebo přeháňky, na severu v polohách nad 1000 metry srážky sněhové. Odpoledne a večer budou srážky ustávat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jižní Moravě až 15 °C, v 1000 metrech na horách kolem 4 °C. Bude proudit čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Vítr k večeru zeslábne.

Předpověď na pátek: Většinou bude oblačno, na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Na severu a severovýchodě se objeví srážky, které budou v polohách nad 900 metrů smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s k večeru zeslábne.

Předpověď na sobotu: Zpočátku bude oblačno až polojasno. Od severozápadu se postupně zatáhne a místy přijde déšť nebo přeháňky. Během odpoledne už srážky budou pokrývat většinu území. Nejnižší noční teploty naměříme od 5 do 1 °C, místy se objeví přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jižní Moravě až 16 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, přechodně s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli: Opět bude oblačno až polojasno, na východě místy přeháňky. Během dne se zatáhne a přeháňky pokryjí většinu území. V polohách nad 700 metrů může dokonce sněžit. K večeru čekáme ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Prodit bude mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí: Na velikonoční pondělí bude oblačno až zataženo, postupně na většině území očekáváme déšť nebo přeháňky. Zpočátku v polohách nad 700 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Povane mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: V následujícím pracovním týdnu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Od vyšších poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse