Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kauza Nagyová: k výslechu míří její asistentka i další zpravodajec

Česko

  16:00
PRAHA - Další tři jména příští týden rozšíří policejní seznam vyslechnutých v kauze Nagyová. Eva Štánská, asistentka Jany Nagyové, a utajený rozvědčík vojenského zpravodajství budou vypovídat ve věci zneužití vojenské rozvědky. Detektivové si pozvali také "nevyslechnutého svědka z minulého týdne". Pravděpodobně se na Perštýn dostaví úřadující předseda ODS Martin Kuba, aby vypovídal ve větvi případu, týkající se politických trafik.

Jana Nagyová na dotazy novinářů nereagovala. foto: ČTK

Právě on by v úterý měl na policejní služebnu dorazit jako první. Exministr průmyslu měl být přitom vyslechnut již minulý týden. K výpovědi však z důvodu zaneprázdněnosti své právní zástupkyně nedorazil.

Kuba se však výslechu nebránil a již dříve jej označil za "svou občanskou povinnost". Vyšetřovatelé se budou ptát především na vyjednávání uvnitř strany. Zřejmě, stejně jako při předchozích výsleších, budou chtít popsat mechanismus, jakým předseda ODS svou stranu řídí. 

Na středu si detektivové pozvali dalšího utajeného svědka. S největší pravděpodobností půjde o nadřízeného dvojice již vyslechnutých rozvědčíků.

Vše o kauze Nagyová:

Právě on měl být spojkou mezi operativci "v terénu", kteří sledovali Radku Nečasovou a triem  obviněných zpravodajců Janem Pohůnkem, Milanem Kovandou a Ondrejem Páleníkem. Rozvědčíci, kteří Nečasovou sledovali před čtrnácti dny, vypověděli, že s trojicí důstojníků do kontaktu nepřišli. (O JEJICH VÝSLECHU ČTĚTE ZDE)

Ve čtvrtek pak přijde řada na jednoho z nejzajímavějších svědků - Evu Štánskou. Asistentka Jany Nagyové byla mimo jiné důvěrně obeznámena s přezdívkami, jež Nagyová zpravodajcům dávala. A to není vše. Své nadřízené podle žalobců předávala také flash disky se záznamy, které operativci při sledování Nečasové pořídili. (VÍCE O ŠTÁNSKÉ SI PŘEČTĚTE ZDE)

Roman Janoušek

Ani nadcházející týden tak neutne čekání na výslech svědka, který by souvisel s hlavní větví celé kauzy: pražskými lobbisty. Podle informací serveru Lidovky.cz byly posledními kroky policie v tomto směru červencový výslech Romana Janouška a následná opakovaná domovní prohlídka u něj doma a v jeho kanceláři v galerii Myšák. (VÍCE O PROHLÍDCE ČTĚTE ZDE)

Posledními "návštěvníky" na policejní služebně ve věci Nagyová byli ministr obrany Vlastimil Picek a exministr téhož rezortu Alexandr Vondra.  

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!