24. října 2015 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Další týden bude teplotně nadprůměrný, pršet moc nebude

Barvy podzimu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barvy podzimu | foto: Martin Prachař, Lidovky.cz

PRAHA Příští týden očekávají meteorologové minimum srážek a lehce nadprůměrné teploty. Lidé, kteří si kvůli státnímu svátku 28. října a navazujícím dvoudenním prázdninám školáků vezmou dovolenou, mohou počítat jen s občasným mrholením. Teploty se zprvu budou pohybovat okolo 14 stupňů Celsia, na konci týdne bude většinou jen kolem deseti stupňů.

ČTK to v sobotu sdělil František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na základě dlouhodobé měsíční předpovědi.

Teplotně bude celé období od 26. října do 22. listopadu průměrné až mírně nadprůměrné, srážkově průměrné až podprůměrné. Nejchladnější má být týden od 16. do 22. listopadu, kdy průměrná týdenní teplota dosáhne maximálně šesti stupňů Celsia a minima budou klesat k nule. Více pršet bude od 2. do 15. listopadu, kdy průměrně spadne kolem deseti milimetrů srážek.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.