Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přívaly sněhu uzavřely dva hraniční přechody

Česko

  21:52
CÍNOVEC - Hraniční přechody v Cínovci na Teplicku a Starém Hrozenkově u Uherského Hradiště byly uzavřeny kvůli přívalům sněhu. Řidiči jsou vyzýváni k maximální opatrnosti.

Hraniční přechody jsou kvůli sněhu uzavřeny. (Ilustrační foto) foto: ČTK

Směrem k přechodu v Cínovci stojí kolona kamionů. Řada nákladních aut zablokovala silnici E55 od sjezdu z dálnice D8 v Lovosicích na Litoměřicku. Neprůjezdná je cesta z Velemína do Teplic. Další silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností, řekl ČTK krajský dispečer správy a údržby silnic. Cínovec uzavřela cizinecká a pohraniční policie v 19:30.

"Kvůli přívalu sněhu nelze vůbec přes přechod přejet," řekla mluvčí severočeské cizinecké a pohraniční policie Eva Hauková. Směrem na Cínovec stojí v kopci od města Dubí kolona kamionů. Silničáři se obávají, že nebudou moci až k přechodu kvůli nákladním automobilům dojet.

Sypač uvízl mezi Velemínem a Teplicemi, trasa je neprůjezdná. Řidiči, kteří jedou z Lovosic do Teplic, musí využít objízdnou trasu přes Ústí nad Labem. Hustě sněží i v krajském městě.

Technické služby průběžně udržují hlavní silnice, potíže mají řidiči ve čtvrtích, které jsou v kopcích. Husté sněžení komplikuje dopravu také v dalších částech Ústeckého kraje. Cesty v horách jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností.

Komunikace v nižších polohách pokrývá slabá vrstva sněhu. Mimořádně naléhavá situace je podle informací Ředitelství silnic a dálnic je ve všech okresech.

Kamiony nemohou projet přes Starý Hrozenkov
Hlavní příjezdová silnice k přechodu je totiž v úseku mezi Uherským Brodem a Bánovem zavátá sněhem, silničáři se ji snaží zprůjezdnit. Kvůli navátému sněhu jsou neprůjezdné také další úseky silnic na Uherskobrodsku, zjistila ČTK od uherskobrodské správy a údržby silnic.
Pro osobní automobily je Starý Hrozenkov průjezdný, policisté jen informují řidiče, aby použili jinou silnici směrem na Bojkovice.

"Čekáme, až bude sníh na hlavním tahu odklizený, poté přechod pro kamiony otevřeme," uvedl policista a dodal, že by to mělo být během dnešní noci.

Vítr navál sníh na uherskobrodské cesty zejména na otevřených prostranstvích, pláních či polích. Silničáři nasadili veškerou techniku, v terénu je osm sypačů a čtyři traktory. "Snad bude do rána vše odklizené, záležet ale bude na počasí," uvedla dispečerka správy a údržby silnic. Práci však komplikuje sněžení.

Zafoukané úseky jsou na silnicích druhé tříd mezi Uherským Brodem a Šumicemi, Nivnicí a Dolním Němčí, Uherským Brodem a Vlčnovem a Komňou a Rasovou. Silničáři bojují se sněhem i na silnicích třetí třídy mezi Lopeníkem a Bystřicí pod Lopeníkem a Studeným Vrchem, Březovou a Stráním.

"Celkově to je několik kilometrů silnic," dodala dispečerka. Sjízdnost silnic ve Zlínském kraji dnes komplikoval také zejména ve vyšších polohách zledovatělý sníh. Cestáři nabádali k
maximální opatrnosti a v horských oblastech doporučovali zimní vybavení auta. Nejhůře sjízdné vozovky byly v horských oblastech Vsetínska a Kroměřížska. V horách je navíc profil silnic velmi zúžený, na krajnicích leží až třímetrové sněhové bariéry.
Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat