Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příznivci zrušené Dělnické strany chystají protest proti komunistům

Česko

  14:30
TEPLICE - Příznivci zrušené Dělnické strany (DS) chystají ve středu v Teplicích demonstraci proti KSČM. Protest plánují ve stejný okamžik, kdy zde komunisté mají nahlášené setkání s občany.

Příznivec Dělnické strany na mítinku v Táboře foto: ČTK

Místopředseda zrušené DS Petr Kotáb dnes v tiskové zprávě informoval, že akce se uskuteční pod hlavičkou občanské iniciativy DS - Dost soudruhům!. Policie připravuje na středu zvýšená bezpečnostní opatření.

"Komunistická strana Čech a Moravy se na svých webových stránkách přiznala, že vznikla z podnětu zločinecké organizace KSČ. Občanská iniciativa DS - Dost soudruhům! nemůže připustit, aby se takováto organizace v předvečer tragického výročí prezentovala na veřejnosti," tvrdí ve zprávě Kotáb.

Krajský předseda komunistů Oldřich Bubeníček řekl, že KSČM je novou stranou, která vznikla před 20 lety. Podle něho funguje v souladu s platnými zákony a demokratickými principy. Uvedl, že akci, jakou pořádají ve středu, dělají komunisté v Teplicích třikrát do roka. Nejde prý o připomenutí února, ale o ryze předvolební akci. Dodal, že ji mají řádně nahlášenou.

Mluvčí teplické policie Ilona Novotná řekla, že o chystaném protestu příznivců DS vědí. Policie prý bude připravená v případě výtržností a porušení zákonů proti protestujícím zasáhnout.

DSSS místo DS

Nejvyšší správní soud Dělnickou stranu rozpustil minulý týden ve středu, Odůvodnil to tím, že v jejím programu, idejích a symbolech nalezl xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus, tedy ideologii spojenou s Adolfem Hitlerem. Strana podle soudu také podněcuje k násilí a usiluje o radikální změnu demokratického zřízení.

Do letošních voleb půjdou představitelé DS pod hlavičkou spřízněné Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat