Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pro Havlův koncert natočí zdravici dalajlama i Obama. Jagger nedorazí

25 let svobody

  16:15
PRAHA - Americký prezident Barack Obama, německá kancléřka Angela Merkelová, dalajlama či bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov chystají zdravici "na dálku" pro pražský koncert, který pořádá exprezident Václav Havel na připomenutí 20. výročí pádu komunismu v Evropě. K publiku promluví ze záznamu.

Na koncertě, který bude 14. listopadu, vystoupí Suzanne Vega, Joan Baezová, Renée Flemingová či Lou Reed. Naopak rocker Mike Jagger, o jehož účasti se hovořilo, nakonec nepřijede. Havel chystá dvě akce, vedle koncertu ještě sérii debat s osobnostmi, jako jsou například bývalá šéfka americké diplomacie a česká rodačka Madeleine Albrightová, politologové, britský dramatik českého původu Tom Stoppard, polský antikomunista Adam Michnik či irský hudebník Bob Geldof.

Čtěte více:
Havel oslaví výročí sametové revoluce s Mickem Jaggerem

Debaty a koncert pořádá Havel pod společným názvem Už je to tady, což bylo jedno z hesel československé sametové revoluce v roce 1989. Koncert z Pražské křižovatky bude v přímém přenosu vysílat Česká televize.

Umělci pro něj připravují speciální úpravy svých písní. Zpěváky doprovodí Pražská komorní filharmonie řízená Jiřím Bělohlávkem. V debatách v prostorách Univerzity Karlovy se její účastníci pokusí mimo jiné "o reflexi filozofického a geopolitického aspektu tématu svobody ve vztahu k revoluci a jejím důsledkům".

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat