Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Pro Langa asi skončila sezona

WASHINGTON Hokejisté Washingtonu porazili v nedělním utkání NHL Ottawu 7:4 díky hattricku své největší hvězdy Alexandra Ovečkina. Ruský útočník tak přidal tři branky k sobotním dvěma z duelu proti Detroitu a během víkendu tak nastřílel pět gólů.

Capitals potvrdili svou domácí úspěšnost v této sezoně a v hale Verizon Center vyhráli potřetí za sebou. Senators v hlavním městě USA nevyhráli už pošesté v řadě.

Na Ovečkinovo řádění nebude v dobrém vzpomínat český obránce Pavel Kuba, skrz jehož nohy vstřelil nejlepší hráč minulé sezony NHL dva ze svých tří gólů. „Je úžasné, jak střílí obráncům mezi nohama. Takhle dává hodně gólů,“ uvedl na adresu svého spoluhráče Eric Fehr, u jehož branky ve druhé třetině asistoval Tomáš Fleischmann.

Na výhře Nashvillu v Edmontonu se podílel Martin Erat, který ve 49. minutě vstřelil gól na 2:0. Minutu nato sice další český útočník Aleš Hemský snížil, ale víc už Oilers nedokázali. Hemský byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Robert Lang sice začal utkání Montrealu proti Bostonu dobře, když vstřelil úvodní branku duelu, zápas ale nedohrál. Osmatřicetiletý útočník si vážně zranil nohu po tvrdém souboji se Stephanem Yellem a pravděpodobně pro něj tato sezona skončila.

Osmatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana skončil v nemocnici. Podle deníku Montreal Gazzette mu soupeř bruslí zasáhl Achillovu šlachu a zranění může ohrozit i Langovu další kariéru.

K nepříjemnému zranění došlo v polovině závěrečného dějství. „Byl zasažen bruslí a ta přeřízla šlachu. Nevypadá to dobře,“ řekl po utkání trenér Canadiens Guy Carboneau. Kanadský tým nejenže nakonec duel s Bostonem prohrál 1:3, ale přišel i o dalšího útočníka Guillauma Latendresseho, který si poranil rameno.

Lang je druhým nejproduktivnějším hráčem Montrealu za obráncem Andrejem Markovem. V 50 zápasech si připsal 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí.

Nedělní zápasy NHL: Washington - Ottawa 7:4 (11., 23. a 36. Ovečkin, 10. Green, 21. Fehr (FLEISCHMANN), 34. Sjomin, 60. Backström - 4. a 26. Alfredsson, 48. Vermette, 52. Heatley). Edmonton - Nashville 1:2 (50. HEMSKÝ - 33. Dumont, 49. ERAT). Montreal - Boston 1:3 (19. LANG - 20. Wideman, 29. Shawn Thornton, 60. Savard).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...