Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pro Microsoft uváděl na trh Office, teď řídí Nokii

Česko

PRAHA Již na počátku tohoto roku prosakovaly informace, že vedení finské společnosti Nokia není spokojeno se svým tehdejším výkonným ředitelem, kterým byl Olli-Pekka Kallasvuo. Ten byl podle vedení společnosti hlavním viníkem poklesu tržního podílu na poli prodeje chytrých telefonů a 40procentního poklesu zisku společnosti v loňském roce.

Proto se letos společnost rozhodla jmenovat novým šéfem Nokie Stephena Elopa, který působil jako jeden z vrcholných manažerů v softwarovém gigantu Microsoft. Ten tak byl jmenován 21. září 2010.

Nokia by totiž ráda dohnala své konkurenty v oblasti vývoje softwaru pro chytré telefony.

Elop pracoval jako prezident obchodní divize Microsoftu od ledna roku 2008 a jeho hlavním úkolem byl především vývoj a uvedení kancelářského balíku Microsoft Office 2010 na světový trh. To se mu úspěšně povedlo.

Mezi jeho další starosti patřil například vývoj aplikací pro malé, střední nebo velké podnikání či správa internetových serverů.

Mimo to byl i členem užšího vedení Microsoftu a určoval tak strategii a směr, kam by se měl Microsoft ubírat.

Mezi další jeho přednosti patří zkušenosti v technologické společnosti Juniper Networks, kde působil jako manažer zodpovědný za operativní činnost organizace.

Jeho životopisu nechybí ani takové pozice, jako je působení na postu generálního řiditele společnosti Macromedia. Dokonce byl zaměstnán jako šéf celosvětových aktivit počítačové společnosti Adobe Systems. Ta například vyvinula program Adobe Photoshop pro počítačovou úpravu fotografií.

Přestože si celosvětově Nokia nevede špatně a je největším světovým prodejcem mobilních telefonů, chybí jí kvalitní software pro její telefony, především však právě pro chytré telefony.

V této oblasti by měl Stephen Elop nastavit nový řád a dostat společnost i v této oblasti zpátky na vrchol.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...