Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Problém s registrem rozčílil už i Nečase. Chce něčí hlavu

Česko

  19:01aktualizováno  19:05
PRAHA - Premiéru Petru Nečasovi došla trpělivost s nefungujícím registrem aut. Společně s vicepremiérkou Karolínou Peake vyzvali ministra dopravy Pavla Dobeše k vyřešení situace. Potíže jsou natolik závažné, že zároveň žádají vyvození personální odpovědnosti.

Petr Nečas foto: ČTK

"Premiér Petr Nečas dnes opakovaně mluvil s ministrem Pavlem Dobešem na toto téma a vyžádal si situační zprávu s možností vyvození personální odpovědnosti pracovníků, kterých se problémy týkají," sdělil mluvčí vlády Michal Schuster.

Šéfka strany LIDEM a Dobešova stranická kolegyně Peake požádala o "jednoznačné vysvětlení celého problému a urychlené vyřízení všech stížností občanů".

Dlouhotrvající potíže s centrálním registrem vozidel jsou podle ní již natolik závažné, že je třeba jednoznačně vyvodit personální odpovědnost. "Ministr Dobeš musí neprodleně vyřešit situaci, která komplikuje život řadě řidičů," uvedla Peake.

V pondělí opět nefungoval

Registr vozidel v pondělí opět nefungoval celý den. Nebylo možné ho spojit s databází hledaných aut a s evropským registrem identifikačních čísel. Zatím není jisté, jestli systém bude v úterý funkční.

ČTĚTE VÍCE:

Software pro nový registr stál 37 milionů korun, firma ATS - Telcom Praha získala zakázku od ministerstva dopravy bez výběrového řízení. Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru, obnos ale může být snížen o případné sankce za nefunkčnost systému.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...