23. července 2012 19:01, aktualizováno  19:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Problém s registrem rozčílil už i Nečase. Chce něčí hlavu

Petr Nečas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Nečas | foto: ČTK

PRAHA Premiéru Petru Nečasovi došla trpělivost s nefungujícím registrem aut. Společně s vicepremiérkou Karolínou Peake vyzvali ministra dopravy Pavla Dobeše k vyřešení situace. Potíže jsou natolik závažné, že zároveň žádají vyvození personální odpovědnosti.

"Premiér Petr Nečas dnes opakovaně mluvil s ministrem Pavlem Dobešem na toto téma a vyžádal si situační zprávu s možností vyvození personální odpovědnosti pracovníků, kterých se problémy týkají," sdělil mluvčí vlády Michal Schuster.

Šéfka strany LIDEM a Dobešova stranická kolegyně Peake požádala o "jednoznačné vysvětlení celého problému a urychlené vyřízení všech stížností občanů".

Dlouhotrvající potíže s centrálním registrem vozidel jsou podle ní již natolik závažné, že je třeba jednoznačně vyvodit personální odpovědnost. "Ministr Dobeš musí neprodleně vyřešit situaci, která komplikuje život řadě řidičů," uvedla Peake.

V pondělí opět nefungoval

Registr vozidel v pondělí opět nefungoval celý den. Nebylo možné ho spojit s databází hledaných aut a s evropským registrem identifikačních čísel. Zatím není jisté, jestli systém bude v úterý funkční.

ČTĚTE VÍCE:

Software pro nový registr stál 37 milionů korun, firma ATS - Telcom Praha získala zakázku od ministerstva dopravy bez výběrového řízení. Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru, obnos ale může být snížen o případné sankce za nefunkčnost systému.

Lidovky.cz, ČTK