30. června 2015 12:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Problémy s nemocnicemi chci řešit, říká nový šéf pražské záchranky Kolouch

Nový ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch. | foto: ČTK

PRAHA Nastupující ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch se zaměří na problémy záchranářů při předávání pacientů do nemocnic. Jednat o tom bude s ministerstvem zdravotnictví, které chystá centralizaci příjmů, řekl po svém jmenování novinářům.

Po nástupu do funkce se hodlá seznámit s magistrátním auditem záchranné služby. Chce také, aby zaměstnanci měli svého zástupce ve vedení.

„Záchranná služba funguje a funguje dobře, má kvalitní odborníky,“ prohlásil Kolouch. „Budeme se věnovat místu předání, to jsou problémová místa, která je třeba řešit,“ doplnil. Spolu s vedením města se zaměstnancům záchranky představí ve středu ráno. „První účty vám složím za 100 dnů,“ slíbil novinářům.

Loni na jaře Kolouchův předchůdce ve funkci Zdeněk Schwarz zveřejnil problém záchranářů s umísťováním pacientů do nemocnic. Mluvil o případu záchranářů, kteří přes hodinu vozili po Praze ženu s otravou, protože ji odmítlo přijmout sedm nemocnic.

Obvinili Schwarze ze zkreslování

Ministerstvo na to posléze reagovalo nařízením, že pacienty v Praze musí od záchranné služby převzít nejbližší nemocnice. Po dalším zveřejnění problematického umístění pacientů loni v létě ředitelé pražských nemocnic obvinili Schwarze, který byl tehdy i senátorem, ze zkreslování a zveličování problému za účelem jeho reklamy před podzimními senátorskými volbami.

Nový šéf záchranné služby přichází z Fakultní nemocnice Motol, kde působil jako náměstek pro urgentní medicínu. Z minulosti má zkušenosti ze záchranářské praxe a z oblasti anesteziologie. Pro pražskou záchrannou službu s přestávkami pracoval mezi lety 1993 až 2013.

ČTK

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.