Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PROČ RÁD ŽIJI V BRNĚ

Česko

Pavel Blažek předseda brněnské ODS

Často vzpomínám na slova Bolka Polívky, který kdysi řekl, že když chtěl bůh stvořit krásné město, stvořil Prahu, a aby to vykompenzoval, stvořil Pražáka. A také hned vzápětí dodával, že když chtěl bůh stvořit ideálního člověka, stvořil Brňáka, a aby to vykompenzoval, stvořil Brno.

Musím ale dodat, že tento výrok pochází ještě z doby předchozího režimu. Věřím, že by právě Bolek Polívka se mnou jistě souhlasil v tom, že výrok o Brně již neplatí, město se v mnohém změnilo. Dnes můžeme být my v Brně hrdí nejen sami na sebe, ale i na tvář našeho města, stačí někdy zvednout hlavu a rozhlédnout se kolem sebe. Pocházím ze „Šrajbecu“, mým nejoblíbenějším místem je park u Anthroposu, ale ta krásná proměna se netýká jen Pisárek.

Brno mám rád také proto, že je hlavním městem Moravy. Patřím k zastáncům zemského zřízení, kteréžto fungovalo tisíc let v různých podobách a bylo předchozím režimem odstraněno. A já pořád doufám, že se tak nestalo nenávratně.

Vydání pro Brno a jižní Moravu

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...