Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Proč soud pustil Rathova Drážďanského? Nemá prý už žádný vliv

Policista přivádí Pavla Drážďanského k soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policista přivádí Pavla Drážďanského k soudu | foto: ČTK

PRAHA Jeden z obviněných v kauze Rath, Pavel Drážďanský, se možná již brzo dostane na svobodu. A to i díky Středočeskému kraji. Soud totiž mimo jiné přihlédl k tomu, že kraj ukončil veškeré vztahy se stavební firmou Konstruktiva Branko, které Drážďanský donedávna šéfoval.

Soud o propuštění Drážďanského rozhodl v úterý a uznal tak argumenty obhajoby, která doložila, že není důvod důvod se obávat pokračování v trestné činnosti, za níž je stavař stíhán. 

ČTĚTE TAKÉ:

Mimo jiné to dokládala tím, že Drážďanský pozbyl vliv. "Středočeský kraj ukončil veškeré zakázky, ukončil i smluvní vztah s Konstruktivou Branko a zároveň můj klient není výkonným ředitelem společnosti ani členem představenstva. To znamená, že pozbyl veškeré výkonné a rozhodovací pravomoce," popsal serveru Lidovky.cz advokát Filip Svoboda, který Drážďanského zastupuje, čím před soudem argumentoval. 

Žalobce se rozhodnutí nelíbí, podal stížnost

Soud narozdíl od Davida Ratha nepodmínil propuštění bývalého šéfa Konstruktivy kaucí, podle soudce Jiřího Wažika je totiž v nižší trestní sazbě. Na svobodu se nicméně zatím nepodívá, žalobce totiž proti rozhodnutí podal stížnost. Případ se tak dostává na stůl krajskému soudu. "Nevíme, kdy bude senát rozhodovat. Měl by o tom rozhodovat v brzké době," uvedl Svoboda.

Kromě Drážďanského chce soud na svobodu pustit i manažera zdravotnické firmy Martina Jireše, v případě Ratha propuštění podmínil kaucí 14 milionů korun a v případě exředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové žádost o propuštění zamítl.

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...