Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prokletá trať: v místech, kde zemřel traktorista a vykolejil nehodový vlak, měla nehodu lokomotiva

Česko

  18:29
VNOROVY - U Vnorov na Hodonínsku, kde se nedávno srazil vlak s traktorem a vykolejil nehodový vlak, vykolejila posunovací lokomotiva. Řekla to mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Podle ní se nikomu nic nestalo. Místem se ještě nejezdí kvůli dřívějším nehodám, doplnila Bezuchová.

Ve Vnorovech na Hodonínsku se 13. září srazil osobní vlak s traktorem. foto: ČTK

Vlak vykolejil opět mezi stanicemi Veselí nad Moravou a Strážnice na Hodonínsku. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová řekla, že lokomotiva vykolejila jednou nápravou na vyloučené koleji při pracích na zprůjezdnění trati. „Provoz na trati to nijak nepoznamenalo a cestující to nezaregistrují, protože se místem ještě nejezdí a funguje náhradí autobusová doprava,“ uvedla Šubová.

Podle ní se možná trochu zpozdí zprůjezdnění trati, které je však i nadále v plánu ve středu večer. „Ještě dnes v noci bychom chtěli lokomotivu dostat na koleje, nebude k tomu potřeba použití nehodového vlaku,“ doplnila Šubová.

Nehodový vlak se snažil odtáhnout havarovanou soupravu. Nepodařilo se a vlak vykolejil

V úterý tomu budou dva týdny, co se v místě srazil traktor s osobním vlakem. Při střetu zemřel řidič traktoru a ve vlaku, v němž cestovalo asi 25 lidí, se někteří cestují zranili. Jejich zranění však nebyla vážná. Po srážce začal hořet jeden ze čtyř vagónů. Na vlaku, traktoru i trati vznikla škoda kolem 13 milionů korun.

Při odstraňování následků nehody vykolejil o den později i nehodový vlak s jeřábem. Ze železnice se ho podařilo dostat až minulý týden v pátek.

Autor: