15. dubna 2017 11:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pronajímatelka dala muži výpověď z pražského bytu, pokusil se ji zavraždit nožem

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Pronajímatelka bytu v Praze 10, která dala loni výpověď svému nájemníkovi, málem přišla o život. Pětatřicetiletý muž se ji ve vzteku pokusil zavraždit nožem s dvaceticentimetrovou čepelí. Tvrdí to obžaloba, kterou začne příští týden projednávat pražský městský soud. Obviněnému Patriku Myškovi hrozí 12 až 20 let vězení.

Incident se stal v podvečer 16. listopadu v bytě v Janovské ulici, který Myška dříve obýval a kam si přišel vyzvednout své věci. Podle státního zástupce měl kvůli výpovědi zlost a předem si naplánoval, že se pronajímatelce pomstí. Proto si s sebou přinesl nůž.

Ženu v bytě bez předchozího varování údajně podle obžaloby napadl tak, že ji chytil jednou rukou za bundu, druhou za vlasy a několikrát jí udeřil hlavou o zeď. Poté vytáhl zpod bundy nůž a se slovy „zabiju tě“ přiložil jeho špičku ženě ke krku.

Obžaloba uvádí, že vražda se nestala, protože se pronajímatelka aktivně bránila, čin muži rozmlouvala a využila jeho zaváhání, když povolil sevření, protože mu začal zvonit mobilní telefon. Myškovi se vysmekla a utekla na chodbu domu, kde volala o pomoc. Útočník ji sice dostihl, vtáhl ji zpátky a znovu na ni namířil nůž, v té chvíli se však znovu rozezněl jeho mobil. „Uvědomil si, že mu volá jeho nadřízený s tím, že musí do práce, tak nůž odhodil a z bytu i s některými svými věcmi utekl pryč,“ popsal státní zástupce.

Žena vyvázla bez zranění. Myška čeká na projednání případu v pankrácké vazební věznici.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz