3. května 2014 10:32, aktualizováno  20:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policistka, kterou srazil mladík pod vlivem drog, zemřela

Mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem vozidlo znova zastavovala hlídka policistů a řidič do policistky najel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem vozidlo znova zastavovala hlídka policistů a řidič do policistky najel | foto: PrintScreen

KOSTELEC NAD LABEM/PRAHA Řidič pronásledovaný policií v pátek večer na Mělnicku srazil a těžce zranil policistku, která ho chtěla zastavit. Žena utrpěla vážná zranění, kterým v sobotu v nemocnici podlehla. Muž byl podle kriminalistů pod vlivem drog a měl vyslovený zákaz řízení. Kriminalisté ho večer obvinili z násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí osm až 16 let vězení. Zároveň čelí obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Vůz podle ní chtěla nejdříve zastavit hlídka z obvodního oddělení v Brandýse nad Labem. Řidič ale údajně na výzvu policistů nereagoval a začal ujíždět. "Policisté ho pronásledovali, na pomoc byly přivolány i další hlídky. Mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem vozidlo znova zastavovala hlídka policistů a řidič do policistky najel. Utrpěla vážná zranění," popsala nehodu mluvčí.

Policisté pak posádku zadrželi - kromě řidiče v autě jeli ještě další muž a žena. Dvaadvacetiletý řidič byl podle policie pod vlivem metamfetaminu a měl vyslovený zákaz řízení. Večer byla celá posádka auta ještě stále zadržována policií. "Všichni tři jsou momentálně ještě zadržení a vyšetřovatelé na případu pořád pracují," řekla Johnová.

Petra Effenbergerová z tiskového oddělení středočeské záchranné služby uvedla, že vůz policistku srazil ve velké rychlosti. Záchranáři ji se závažným poraněním hlavy a otevřenou zlomeninou holenní kosti přepravili do traumacentra pražské vinohradské nemocnice. "Lékař musel pacientce zajistit dýchací cesty a připojit ji k umělé plicní ventilaci," uvedla Effenbergerová. Letecká záchranná služba nemohla vzlétnout kvůli nepřízni počasí, a tak ženu do nemocnice odvezla sanitka.

Podle mluvčího nemocnice Lukáše Matýska žena ležela v kritickém stavu na klinice anesteziologie a resuscitace. V sobotu odpoledne zraněním podlehla.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz