Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
14. srpna 2015 15:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Propadlá díra u Příbrami,‘ zní v nahrávce o úplatcích pro Chovance

Milan Chovanec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Chovanec | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Mezi novináře se v uplynulých dnech dostaly výbušné nahrávky. Hovoří na nich podnikatel Lukáš Čadek a středočeský sociální demokrat Kamil Choc o úplatcích pro ČSSD a ministra vnitra Milana Chovance. Předmětem debaty je vyřešení Čadkovy ne uskutečněné zakázky pro Českou poštu, kvůli níž měl podnikatel tratit miliony korun.

K nahrávce se nikdo nehlásí a ministerstvo vnitra ji označuje za vykonstruovanou a nepodloženou. Z jejího poslechu se nicméně nabízí vysvětlení, že nahrávací zařízení na sobě měl Čadek, jehož hlas je mnohem zřetelnější a srozumitelnější.

V pasáži, kdy se oba muži baví o vyřešení Čadkova problému se zakázkou pro poštu, Choc říká: „Ty chceš poskytnout peníze. To je asi stěžejní, to je motor, kterej je bude zajímat.“ Středočeský sociální demokrat pak dodává, že nekonkretizovaní politici zmiňovaný státní podnik „tunelujou jako prase“ a mají zároveň obavu, že se na to přijde: „Ty na to ukazuješ, že se tam něco děje. Vstoupil do toho soud, natož aby tam začala lítat kriminálka, to by se začaly dít věci, otvírat tajný dveře, co se vůbec tam děje, nastal by bordel, to voni nechtěj,“ říká Choc Čadkovi.

Čadek na nahrávce vyjadřuje obavu, že kvůli kritice České pošty bude bezpečnostně ohrožen. „To je třeba věc, o který jsem taky přemýšlel, proč on (ministr vnitra) se se mnou bude srát, tak třeba zmizím a je to, ne?“ strachuje se Čadek.

Choc jeho obavám přikyvuje a rozvypráví se o jakémsi příbramském vrakovišti. „V Příbrami se propadla díra, je tam takovej beton a má takovejdle příklop, ohraničenej plotem. Je tam nějaký vrakoviště a tam jsou hrozný lidi v tom. No a když tam večer přijede auto, otevřou propadliště. Někoho tam hodí, je to 800 metrů hluboký, nikdo tam nikdy nevleze,“ hovoří Choc o jakési 800 metrů hluboké proláklině.

Pro úplnost dodejme, že za Chovance se postavil jak premiér Sobotka, tak další sociální demokraté. O kauze i trestních oznámeních byl ostatně Sobotka informován již dříve.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...