Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PROPOUŠTĚNÍ V UNILEVERU

Česko

ČR dostane peníze pro nezaměstnané

BRUSEL Česko vůbec poprvé získá peníze z takzvaného globalizačního fondu EU (EFG). Evropská komise včera schválila pomoc 460 bývalým zaměstnancům společnosti Unilever ČR z uzavřené továrny v Nelahozevsi na Mělnicku. Suma 323 tisíc eur (téměř osm milionů korun) by měla bývalým zaměstnancům Unileveru pomoci s hledáním nové práce. Na jednoho pracovníka připadá zhruba 704 eur (přes 17 tisíc korun).

PIVOVARNICTVÍ

Prazdroj postaví linku na PET lahve

PLZEŇ Plzeňský Prazdroj zahájil přípravu stavby nové stáčecí linky na PET lahve za 150 milionů korun. Linka s hodinovým výkonem až 18 tisíc lahví bude instalována ve stáčírně v Plzni. Provoz zahájí v průběhu roku, řekl mluvčí pivovaru Jiří Mareček. Investice je reakcí na měnící se požadavky českých pivařů.

Prazdroj, který se řadu let bránil prodeji piva v plastových lahvích, nabízí konzumentům od poloviny roku 2009 nejlevnější značky piv Primus a Klasik také v jedenapůllitrových PET lahvích, silnostěnných s filtrem proti ultrafialovému záření.

BANKOVNICTVÍ

Odhad: zisk KB stoupl o pětinu

PRAHA Čistý zisk Komerční banky loni stoupl přibližně o pětinu až na 13,31 miliardy korun. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Předloni banka vykázala čistý zisk 11 miliard korun. Hospodářské výsledky za loňský rok zveřejní Komerční banka ve středu. Akcie banky se obchodují na pražské burze.

Čistý zisk banky v samotném čtvrtém čtvrtletí podle analytiků bude činit 3,2 až 3,35 miliardy Kč. Ve stejném období roku 2009 to bylo 2,57 miliardy korun.

STROJÍRENSTVÍ

Zetor loni vydělal 111 milionů korun

BRNO Skupina Zetor Group v loňském roce vydělala před zdaněním podle předběžných neauditovaných hospodářských výsledků 111 milionů korun. V minulých dvou letech byla skupina ve ztrátě. Tržby z prodeje traktorů a traktorových komponentů dosáhly loni 3,6 miliardy korun.

V porovnání s hospodařením skupiny v roce 2009 je to nárůst o osm procent. Zetor to včera oznámil v tiskové zprávě. Firma loni vyrobila 4492 traktorů, předloni to bylo 4130.

KAUZA SAZKA

Hušák čelí trestnímu oznámení

PRAHA Insolvenční rejstřík včera zveřejnil informaci o podání trestního oznámení na předsedu představenstva Sazky Aleše Hušáka pro podezření z porušování povinnosti při správě cizího majetku a úvěrového podvodu. Další trestní oznámení eviduje na potenciálního investora Sazky Martina Ulčáka ze společnosti E-Invest.

Ve zveřejněné informaci stojí, že trestní oznámení eviduje Centrální registr dlužníků České republiky.

O autorovi| Zdroj: ČTK