Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prostor pro zábavu i byznys

Česko

Na Světě knihy se budou prolínat dva světy – svět fanoušků literatury a svět těch, pro něž je vydávání, prodej či půjčování knih zaměstnáním.

Pro ty první bude během čtyř veletržních dnů připraveno tolik pořadů a prezentací, že není v silách žádného návštěvníka stihnout vše. Mnozí ale určitě ocení možnost oddechu u různých her a soutěží. Takovou možnost nabídne kupříkladu projekt Deskohraní, kde si zájemci mohou vyzkoušet mnoho druhů dnes tolik oblíbených deskových her pod vedením odborných lektorů.

Svou hravostí je proslulá i Agentura Dobrý den Pelhřimov, která pro Svět knihy chystá rozmanité hry, hříčky a ptákoviny. A speciální program her a soutěží připravil pro své čtenáře rovněž oblíbený dětský časopis ABC.

Čtenáři, kteří se zajímají o uplatňování nových technologií v literární oblasti, určitě přivítají projekt Bibliobus veze e-knihy. V bibliobusu Městské knihovny v Praze, který bude jako vždy parkovat před Průmyslovým palácem, si budou moci vyzkoušet různé typy čteček, seznámit se s online projekty Městské knihovny v Praze a konzultovat, jaký formát je nejlepší ke stažení do počítače.

Do Prahy míří čínští vydavatelé Jedním z nejsledovanějších pořadů zaměřených především na odbornou veřejnost bude panelová diskuse na téma Knihy versus/a svět online, kterou společnost Google pořádá ve čtvrtek 13. května ve Velkém sále. Otázkám spojeným s vývojem techniky se budou věnovat také prezentace Internetový obchod FastCentrik PEMIC nebo e-Books, která mapuje současnost a budoucnost elektronických knih na českém i světovém knižním trhu.

Tradičním podobám knižní produkce se naopak bude věnovat kulatý stůl, u kterého se sejdou vydavatelé, knihvazači, restaurátoři, bibliofilové, knihovníci a muzejní pracovníci. Svět knihy Praha 2010 se také stane místem navazování mezinárodních kontaktů – platformou pro seznámení zástupců českého a čínského vydavatelského průmyslu bude China Forum a chystají se i setkání s německými nakladateli a setkání s japonskými spisovateli a nakladateli. Početné zastoupení bude mít letos v Praze i Francie, jejíž literaturu propaguje Bureau International de l’Édition Française (BIEF). Na veletrh přijede devět francouzských nakladatelů – PUF, La découverte, Albin Michel, Armand Colin, Les belles lettres, Dunod Zulma, Calmann-Lévy a EHESS, kteří představí své nejnovější knižní řady a budou k dispozici českým partnerům.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!