Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prostor pro zábavu i byznys

Česko

Na Světě knihy se budou prolínat dva světy – svět fanoušků literatury a svět těch, pro něž je vydávání, prodej či půjčování knih zaměstnáním.

Pro ty první bude během čtyř veletržních dnů připraveno tolik pořadů a prezentací, že není v silách žádného návštěvníka stihnout vše. Mnozí ale určitě ocení možnost oddechu u různých her a soutěží. Takovou možnost nabídne kupříkladu projekt Deskohraní, kde si zájemci mohou vyzkoušet mnoho druhů dnes tolik oblíbených deskových her pod vedením odborných lektorů.

Svou hravostí je proslulá i Agentura Dobrý den Pelhřimov, která pro Svět knihy chystá rozmanité hry, hříčky a ptákoviny. A speciální program her a soutěží připravil pro své čtenáře rovněž oblíbený dětský časopis ABC.

Čtenáři, kteří se zajímají o uplatňování nových technologií v literární oblasti, určitě přivítají projekt Bibliobus veze e-knihy. V bibliobusu Městské knihovny v Praze, který bude jako vždy parkovat před Průmyslovým palácem, si budou moci vyzkoušet různé typy čteček, seznámit se s online projekty Městské knihovny v Praze a konzultovat, jaký formát je nejlepší ke stažení do počítače.

Do Prahy míří čínští vydavatelé Jedním z nejsledovanějších pořadů zaměřených především na odbornou veřejnost bude panelová diskuse na téma Knihy versus/a svět online, kterou společnost Google pořádá ve čtvrtek 13. května ve Velkém sále. Otázkám spojeným s vývojem techniky se budou věnovat také prezentace Internetový obchod FastCentrik PEMIC nebo e-Books, která mapuje současnost a budoucnost elektronických knih na českém i světovém knižním trhu.

Tradičním podobám knižní produkce se naopak bude věnovat kulatý stůl, u kterého se sejdou vydavatelé, knihvazači, restaurátoři, bibliofilové, knihovníci a muzejní pracovníci. Svět knihy Praha 2010 se také stane místem navazování mezinárodních kontaktů – platformou pro seznámení zástupců českého a čínského vydavatelského průmyslu bude China Forum a chystají se i setkání s německými nakladateli a setkání s japonskými spisovateli a nakladateli. Početné zastoupení bude mít letos v Praze i Francie, jejíž literaturu propaguje Bureau International de l’Édition Française (BIEF). Na veletrh přijede devět francouzských nakladatelů – PUF, La découverte, Albin Michel, Armand Colin, Les belles lettres, Dunod Zulma, Calmann-Lévy a EHESS, kteří představí své nejnovější knižní řady a budou k dispozici českým partnerům.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...