Zatímco v roce 2012 protikorupční policie navrhla obžalovat 361 lidí, loni to bylo o 105 méně. Komárek zdůraznil, že v důsledku amnestie muselo být zastaveno celkem 24 trestních stíhání.
Počet obviněných se loni oproti roku 2012 zvýšil, a to navzdory tomu, že útvar řešil o třetinu případů méně. Podle Komárka to svědčí o tom, že protikorupční kriminalisté se v poslední době setkávají s větším počtem případů, v nichž figurují rozsáhlejší skupiny pachatelů.
Nejvíce se prověřuje krácení daně a úplatkářství
"Opatření, které jsme přijali, vedla k zaměření se na složitější případy. Průměrný počet stíhaných osob na jeden spis jsou dvě, ale není výjimkou, že je obviněných deset, 12 nebo i 16," podotkl. Nejvíce prověřovaných případů se podle něj týká krácení daně, následuje úplatkářství.
Protikorupční policie prověřuje a vyšetřuje vedle korupce také hospodářskou a finanční trestnou činnost. V loňském roce útvar předal žalobcům návrh na podání obžaloby například v kauzách Promopro, nákupu vozů Tatra pro českou armádu, údajně zmanipulovaných zakázek kolem bývalého hejtmana Davida Ratha či v případu náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky a exředitele IT odboru Milana Hojera.