29. dubna 2014 17:01, aktualizováno  17:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Protikorupční policie úřadovala v penzionu senátora Palase. Jak na něj vydělal?

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Protikorupční policie prohledávala penzion senátora Jaroslava Palase, který byl zvolen za ČSSD. Uvedla to Česká televize.

"Mohu pouze potvrdit, že naši kriminalisté provádí úkony trestního řízení v obci Ludvíkov. Další podrobnosti však sdělit nemohu, protože právo informovat si vyhradil státní zástupce," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí protikorupční jednotky Jaroslav Ibehej. Reakci tamního žalobce Libora Malého se zatím nepodařilo získat. 

ČTĚTE TAKÉ:

Palas večer v České televizi uvedl, že si za svůj život vydělal ne miliony, ale desítky milionů korun, které řádně zdanil a dodal, že za dobu svého působení v parlamentu také získal miliony korun nezdaněných poslaneckých náhrad. Tím senátor přiznal, že zneužíval příspěvky, které mají sloužit například na cestování, telefonování či výdaje spojené s provozem kanceláře.

V minulosti se objevily nesrovnalosti v jeho majetku, protože si postavil luxusní penzión v Jeseníkách a nedokázal vysvětlit, zda na něj měl dost peněz. Stavbu, jež stojí na pozemku o velikosti více než 5 tisíc metrů čtverečních, odborníci před několika lety odhadli na nejméně 20 milionů korun. Palas si na ni údajně nemohl vydělat a původ peněz neupřesnil. Později uvedl že staví z úspor s manželkou, která se živí jako zubařka a "vydělává nadstandardně".

ČTĚTE VÍCE:

Policie už koncem roku 2012 oznámila, že zahájila zahájila trestní řízení v souvislosti se stavbou nemovitosti senátora Jaroslava Palase (ČSSD) v Ludvíkově na Bruntálsku.

„Mohu potvrdit, že policejním orgánem byly v měsíci listopadu zahájeny úkony trestního řízení v souvislosti se stavbou penziónu manželů Palasových v obci Ludvíkov. Žádné další informace v této fázi trestního řízení nebude státní zastupitelství ani policie sdělovacím prostředkům poskytovat,“ řekl v prosinci 2012  vedoucí státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Bruntále Libor Malý.

Penzion Jaroslava Palase na snímku z roku 2010

Moravskoslezský sociálnědemokratický hejtman Jaroslav Palas tvrdil, že si na penzion se svou ženou vydělal.

Jaroslav Palas

Jaroslav Palas, bývalý komunistický poslanec, byl zvolen do Senátu v roce 2000 za ČSSD, ze které později vystoupil. Mandát mu končí v říjnu 2016. Dříve byl postupně poslancem, ministrem zemědělství a moravskoslezským hejtmanem. Působil i v dozorčí radě Českých drah, odkud ho řídící výbor odvolal kvůli případném střetu zájmů.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!