24. ledna 2019 13:18, aktualizováno  15:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Oprava strženého vedení zastavila provoz D1 na Vysočině. Domácnosti byly bez proudu

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

HUMPOLEC (Pelhřimovsko) Oprava poškozeného vedení vysokého napětí ve čtvrtek na zhruba 20 minut obousměrně uzavřela na Vysočině dálnici D1 na 99. kilometru. Provoz v úseku byl obnoven ve 14:35, dopravu to výrazně nezkomplikovalo, protože auta sjížděla na 90. a 112. kilometru. ČTK to řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Vedení poškodil stroj pracující na opravě D1. Asi 400 domácností zůstalo bez proudu. Podle mluvčí společnosti ČEZ Distribuce Šárky Lapáčkové Beránkové se výpadek týkal domácností v obcích Skorkov, Kamenice, Slavníč, Pavlov a Mikulášov.

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla udělala zřejmě obsluha stroje chybu, přesný průběh nehody ale ještě není jasný. Nikdo se nezranil a ani se nestaly další škody.

Původně se předpokládalo, že dopravní omezení potrvá do 16:00. Na dálnici se v této souvislosti očekávala tvorba kolon. „Uzavírka byla krátkodobá a auta sjížděla v Humpolci a v opačném směru na 112. kilometru a žádný problém se tam nevytvořil,“ uvedla po obnovení provozu na dálnici Čírtková. Připomněla, že v uvedeném úseku je v současné době omezený provoz kvůli rekonstrukci dálnici a nejvyšší povolená rychlost je tam 80 kilometrů v hodině. „Kvůli poškozenému elektrickému vedení se kolona nevytvářela,“ doplnila mluvčí.

Podle jejích dřívějších informací policisté při opravě vedení byli nápomocni energetikům a řídili provoz na 90. kilometru ve směru na Brno a na 112. kilometru ve směru na Prahu. Další hlídky byly i na dalších problematických místech na trase objížďky, zejména na křižovatkách v Humpolci a Havlíčkově Brodě.

Kvůli opravě elektrického vedení stála dálnice ve stejném úseku loni 19. srpna. Omezení provozu tehdy trvalo necelé dvě hodiny.

ČTK

Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog
Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog

Odcházely jste z ordinace někdy rudé studem nebo smíchy? Pak jste tutově šly z gyndy! Možná že kvůli svému neotřelému povolání získali specifický humor a nadhled... možná jsme jen přecitlivělé, protože vtipné hlášky se na „koze“ vydýchávají hůř než třeba u ortopeda.

Najdete na Lidovky.cz