24. června 2019 8:15, aktualizováno  14:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vlakové spoje mezi Prahou a Berounem zkomplikovala porucha, provoz je již obnoven

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Praha Porucha trakčního vedení zastavila v pondělí ráno provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Omezení se dotklo desítek spojů, několik rychlíků a expresních vlaků nejelo. Na svém webu to uvedly České dráhy (ČD). Místo vlaků jezdily na části trati náhradní autobusy, některé vlaky jezdily po jiné trase. Náhradní spoje ovšem nabíraly zpoždění. Po 13:00 byl provoz plně obnoven.

Provoz byl podle Českých drah na trase zcela přerušen asi dvě hodiny. Příčina poruchy zatím není zřejmá. „Na zjištění příčiny stržení troleje a poškození sběrače elektrické lokomotivy se stále pracuje,“ uvedl mluvčí správy železnic Marek Illiaš.

Provoz na trase tak musely v pondělí zajišťovat náhradní autobusy. Ty ráno jezdily na trase mezi Dobřichovicemi a Radotínem a také Radotínem a Smíchovem. Pražská integrovaná doprava (PID) ale uvedla na svém twitteru, že se autobusy zaplnily už v Dobřichovicích, lidé v dalších stanicích tak už nemohli přistupovat. Dopoledne jezdily také mezi Smíchovem a Radotínem.

Před 07:00 byl mezi Dobřichovicemi a Radotínem provoz vlaků zcela obnoven, mezi Smíchovem a Radotínem pak začaly vlaky jezdit po jedné ze dvou kolejí, některé pak jezdily odklonem přes Krč.

Na černošické nádraží, odkud kolem 08:00 cestují vlaky do hlavního města obvykle stovky lidí, jich dnes v tuto dobu přicházely odhadem desítky. Pokladní je posílala na náhradní autobus. Do autobusu ve směru do Radotína, který přijel krátce po 08:00, se ale vešla jen zhruba polovina zájemců. Pokladní informovala ty další, že vlak směrem do Prahy pojede. Perón se potom zaplnil. Podle zpravodaje ČTK na místě v 08:30 odjel vlak do Berouna a v 08:33 vlak do Prahy. Řada lidí však byla o výluce informována a jela do Prahy autem.

Porucha omezila provoz zejména vlaků Českých drah. Žádné problémy naopak nezaznamenali dispečeři autobusového dopravce Arriva, který zajišťuje některé příměstské linky mezi Prahou a Berounem. „Momentálně se nás ta dopravní situace nijak extrémně netýká, nedochází k žádným problémům,“ řekl ráno na dotaz ČTK mluvčí Arrivy Martin Farář.

Komplikace i na dálnici D10

Komplikace s dopravou zaznamenala i dálnice D10. Dálnici na čtvrtém kilometru před Prahou zastavila v pondělí po 07:00 hromadná nehoda. U exitu Radonice se srazilo sedm aut - šest osobních a jedno nákladní. Při kolizi nebyl nikdo zraněn, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

Směr na Prahu byl uzavřen, objízdná trasa vedla přes Brandýs nad Labem - motoristé z dálnice sjížděli na Zápy a vraceli se v Radonicích.

Dálnice byla podle Hašlové uzavřena od 07:30. Kolem 09:30 auta začala jezdit jedním pruhem a před 10:00 byl provoz plně obnoven. "Zkouška na alkohol byla u všech řidičů negativní," dodala mluvčí.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC FRÉZAŘ SENIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč