Provozovatel podniku Rio's se hájí: Faltýnka vnímám jako přítele, proto jsem mu poskytl prostory

Autor:
  17:39
Praha - Královská kolegiátní kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě je sice právoplatným majitelem objektu, ve kterém se nachází i restaurace Rio's, v pronájmu ji má však již řadu let společnost MIDI s.r.o. Provozovatel restaurace se nyní v dopise vyjádřil, že kapitula nenese na říjnové události, kdy byl během nouzového stavu před půlnocí spatřen někdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula právě u zmíněné restaurace, žádnou vinu.
Lidé zapalují svíčky na pražském Vyšehradě u restaurace, kde měl ministr...

Lidé zapalují svíčky na pražském Vyšehradě u restaurace, kde měl ministr zdravotnictví Roman Prymula schůzku. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Někdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v doprovodu Jaroslava Faltýnka, tehdejšího prvního místopředsedy hnutí ANO, vycházející z restaurace půl hodiny před půlnocí: to byl obraz, který se podařilo zaznamenat serveru Blesk.cz v noci 22. října, tedy v době, kdy prostory restaurací měly být ze zákona uzavřeny.

Kapitula se od celé události již od počátku distancovala s tím, že prostory, v nichž byli i přes nouzový stav spatřeni Prymula s Faltýnkem, má pronajaty společnost MIDI, která je zároveň provozovatelem restaurace Rio's.

Lidé zapalují svíčky na pražském Vyšehradě u restaurace, kde měl ministr...
Lidé zapalují svíčky na pražském Vyšehradě u restaurace, kde měl ministr...

Firma se nyní ve vysvětlujícím dopise vyjádřila, že Kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě skutečně nenese za vzniklou situaci žádnou vinu. Z dopisu pak Vyšehradská kapitula na svém oficiálním webu cituje:

„...ve středu večer, dne 21. 10. 2020, jsem byl požádán mým dlouholetým dobrým známým Jaroslavem Faltýnkem, zdali bych mu mohl poskytnout soukromý neveřejný prostor za účelem jednání s dalšími osobami. 

Nic jsem neporušil, rezignovat nehodlám, vzkázal Prymula po schůzce v uzavřené restauraci

Protože pana Faltýnka nevnímám jako běžnou veřejnost, ale jako svého přítele, rád jsem jeho žádosti vyhověl a poskytl mu tuto přátelskou a bezúplatnou pomoc. Upozornil jsem ho však přitom, že vlastní restaurace je uzavřena, a proto mu nebudu moci poskytnout pohostinský servis. 

Taktéž jsem ho upozornil, že je nezbytné schůzku ukončit do půlnoci a bylo by vhodné sedět od sebe na minimální vzdálenost doporučenou příslušnými orgány státní správy. Jednání proběhlo v prostorách soukromého salonku nad vlastní provozovnou restaurace,“ píše v dopise majitel společnosti MIDI.

V dopise podle webu také provozovatel restaurace píše, že není schopen jakkoliv hodnotit obsah a právní či etický rozměr schůzky dotčených osob, protože nemá potuchy o důvodu jejího svolání na toto místo a v tuto dobu. Neví, jaký byl její účel, ani jaká témata se probírala. 

Přestože se v dopise provozovatel omluvil za problémy, které jeho rozhodnutí způsobilo, Vyšehradská kapitula podle svých slov nadále zvažuje další postup vůči nájemci.

Vstoupit do diskuse (3 příspěvky)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.