Průcha pomohl Phoenixu třemi body

PHOENIX Český hokejista Petr Průcha zazářil v pondělním utkání zámořské NHL mezi Phoenixem a Dallasem. Bývalý útočník Pardubic zařídil v prodloužení svým šestým gólem v sezoně vítězství domácích Coyotes 6:5, předtím si připsal dvě asistence a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na jednu branku přihrál jeho spoluhráč Martin Hanzal.

Průcha rozhodl utkání po 53 sekundách prodloužení v přesilové hře, když po ideální přihrávce od Shanea Doana před brankoviště zavěsil pod břevno. „Doaner to udělal skvěle. Našel mě před prázdnou brankou, já už pak měl snadnou práci,“ řekl Průcha, jenž znovu potvrdil, že mu prospěla nedávná výměna z New York Rangers. V posledních pěti zápasech si připsal šest bodů za dva góly a čtyři asistence.

Do krize zabředli hokejisté New Jersey, kteří podlehli v derby na ledě New York Rangers 0:3 a připsali si šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Neúspěšné období Devils odstartovalo poté, co brankář Martin Brodeur překonal rekord Patricka Roye v počtu vítězství mezi gólmany.

„Není to příjemné. V téhle části sezony potřebujete hrát dobře, vyhrávat, dostat se do pohody před startem play off. A to se nám nedaří. Ještě ale máme šest zápasů na to, abychom se z toho dostali,“ prohlásil Brodeur.

Výsledky: NY Rangers - New Jersey 3:0 (25. Dubinsky, 27. Girardi, 36. Callahan), Calgary - San Jose 1:2 (16. Iginla - 7. Boyle, 33. Cheechoo), Phoenix - Dallas 6:5p (8. a 52. Upshall (na obě PRŮCHA), 13. a 25. Lisin (na druhou HANZAL), 22. Doan, 61. PRŮCHA - 3. Morrison, 22. Hutchinson, 36. Eriksson, 55. Conner, 60. Sydor.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...