2. května 2017 9:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jaro se opět odkládá. První květnový týden bude zima a deštivo

Útěk před deštěm. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útěk před deštěm. | foto: Petr TopičMAFRA

PRAHA První květnový týden bude chladnější, než bývá obvyklé. Studená fronta, která přišla v noci na úterý, bude počasí ovlivňovat několik následujících dní. Teplota se má stabilně pohybovat kolem 10 až 16 stupni Celsia během dne. Mírné oteplení a zmírnění srážek se dá očekávat nejdříve s druhou polovinou příštího týdne. Vyplývá to z předpovědi, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„V noci oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Na většině území postupně déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky,“ předpověděli meteorologové na úterý. Nejvyšší denní teploty se v zemi vyšplhají na 12 až 16 stupňů, přes den se dají očekávat srážky.

V následujících dnech bude situace podobná: na středu se očekává oblačno až zataženo s maximálními teplotami 14 až 18 stupňů Celsia, na většině území bude déšť nebo přeháňky, ojediněle se dají předpokládat i bouřky.

Ve čtvrtek většinu území čeká déšť či přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 12 až 16 stupni Celsia. Vítr bude v noci za celý týden nejmírnější, bude se pohybovat mezi 1 až 4 m/s.

Oblačno až zataženo a maximální teploty pohybující se kolem 13 až 17 stupni se očekávají i v pátek, srážky by měly s večerem ustat.

V sobotu bude opět většinou oblačno s občasnými přeháňkami. Nejvyšší denní teploty se očekávají mezi 12 až 16 stupni Celsia.

V následujících dnech se dají předpokládat další přeháňky, na horách i sněhové.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz