První partie víc potěšila Čecha

Pavel Nedvěd s Juventusem prohrál na hřišti Chelsea 0:1 * Český záložník naznačil, že po sezoně skončí

LONDÝN/PRAHA Na každé straně nastoupila v bitvě fotbalových gigantů jedna velká česká hvězda. Fanoušci se měli na první osmifinále Ligy mistrů mezi fotbalisty Chelsea proti Juventusu proč těšit.

Nakonec museli být z převážně takticky laděné podívané zklamaní. Alespoň malou útěchu přineslo utkání na Stamford Bridge těm, kteří drželi víc palce Petru Čechovi – Chelsea doma zvítězila nad týmem Pavla Nedvěda 1:0. Před odvetou je o něco málo blíž k postupu.

U klíčového momentu zápasu chyběl Čech i Nedvěd, kteří se jako soupeři potkali vůbec poprvé.

Jediným střelcem večera se už ve 12. minutě stal útočník Chelsea Didier Drogba. Počkal si na přihrávku přesně na hranici ofsajdu a proti bezmocnému Buffonovi potom osvědčil kanonýrské vlohy.

Čech si dlouho musel myslet, že prožije poměrně klidný večer, nakonec musel před vlastní brankou řešit pár ošemetných situací. Kromě jednoho pokusu Del Piera a závěrečné střele Nedvěda ale mohl zůstat v klidu. Ani český záložník totiž nedokázal tým z Apeninského poloostrova dovést alespoň k vyrovnání. Juventus sice po inkasovaném gólu přidal na aktivitě, Chelsea však do úzkých ani tak nepřivedl. Přitom Nedvěd naběhal na trávníku nejvíc ze všech hráčů. Za devadesát minut urazil mezi brankami téměř dvanáct kilometrů, v čemž se mu blížili pouze Lampard a Ballack.

Víc než průběh utkání zaujal rozhovor s Nedvědem, který o přestávce odvysílala Česká televize. V něm Nedvěd znovu naznačil, že jeho kariéra po této sezoně už pokračovat nebude. „Myslím, že není co tajit. Tohle je moje poslední sezona, kterou budu hrát v Juventusu,“ řekl. To ovšem neznamená, že by bývalý kapitán reprezentace ztratil motivaci. „Těším se na každý zápas a doufám, že jich bude co nejvíce. V Lize mistrů bychom chtěli dojít co nejdál a v lize si udržet nebo vylepšit současné postavení,“ stanovil si jasné cíle.

Jestli si vyhlídky na úspěch z pohárové scény udrží, bude jasné hned za dva týdny. Pokud bude i po odvetě opět spokojenější Čech, Nedvědův sen o zisku trofeje v Lize mistrů se definitivně rozplyne.

Další informace o LM na str. 22

***

Čechův zápas Nejvýraznější moment: Nejdřív si dvacet minut nesáhl na míč, rázný budíček mu přichystal Del Piero. Jenže Čecha nezaskočil. Křížnou střelu kapitána Juventusu, která byla i nejnebezpečnější šancí hostů, vyrazil na roh. Známka LN: 2 Osobní statistiky * počet střel mimo branku Chelsea: 7 * počet střel na branku Chelsea: 4 * uběhnutá vzdálenost: 4,75 km

Chelsea 1 Juventus Turín 0

Branka: 12. Drogba. ŽK: Ballack - Molinaro. Rozhodčí: Benquerenca - Cardinal, Miranda. Poločas: 1:0. Chelsea: Čech - Bowingwa, Alex, Terry, A. Cole - Lampard, Obi Mikel, Ballack (81. Mancienne) - Kalou (72. Malouda), Drogba, Anelka. Juventus: Buffon - Mellberg, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Camoranesi (52. Marchionni), Sissoko (86. Trezeguet), Tiago (62. Marchisio), Nedvěd - Del Piero, Amauri.

Nedvědův zápas Nejvýraznější moment: K přímé střele se dostal dvakrát. Jeho pokus krátce před přestávkou snadno zapadl do Čechovy náruče. Víc zahrozil při poslední akci utkání, tečovaný balon proskákal těsně vedle tyče. Známka LN: 3 Osobní statistiky * střely mimo branku: 0 * střely na branku: 2 * spáchané fauly: 1 * utrpěné fauly: 2 * uběhnutá vzdálenost: 11,96 km