4. prosince 2017 19:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražské letiště muselo kvůli sněhu přerušit provoz. Některá letadla přistála v zahraničí

Sníh na letišti (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sníh na letišti (ilustrační foto). | foto: Reuters

PRAHA První sněhová nadílka v pondělí v podvečer komplikovala dopravu v Praze. Z Letiště Václava Havla bylo kvůli úklidu dráhy odkloněno několik letů na jiná letiště a problémy měly od Vypichu v Kukulově ulici také autobusy městské hromadné dopravy. Vyplývá to z vyjádření mluvčí letiště Mariky Janouškové a informací na webu dopravního podniku.

Letadla přestala přistávat a odlétat před 18:00, některá kroužila ve vzduchu, několik jich přistálo na záložních letištích. „To je na rozhodnutí pilota,“ řekla mluvčí. „V tomto případě se pět letadel rozhodlo přistát na jiných letištích. Konkrétně v Drážďanech, Brně, Vídni a v Norimberku,“ upřesnila. Podle webových stráněk letiště byly odkloněny lety z Madridu, Birminghamu, Vídně a Istanbulu.

Podle Janouškové je úklid dráhy v zimních měsících naprosto běžná situace. „Počítá se s tím i v letových řádech, během zimy se to stává běžně,“ dodala mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz