První Sparta opět odskočila

Fotbalisté Teplic nedokázali zareagovat na výhru konkurenta a na vedoucí příčku ztrácejí už dva body

PRAHA Řekli byste, že je to jen kosmetická změna, ale nenechte se mýlit. Dost možná to může být rozhodující moment sezony.

Fotbalisté Sparty si na Letné dokráčeli k suverénnímu vítězství 3:0 nad Brnem a v čele tabulky osm kol před koncem odskočili druhým Teplicím znovu o dva body.

Severočeši totiž v souběžně hraném utkání uhráli s Bohemians 1905 pouze remízu 1:1. „Bodovali jsme ale venku. A na půdě soupeře, který hraje doma fantasticky,“ usmál se kouč Teplic Jiří Plíšek.

Byl to napínavý souboj na dálku o první místo. V Ďolíčku běžela 37. minuta, když po velkém závaru před domácí brankou protlačil míč do sítě teplický Tomáš Vondrášek a poslal svůj tým do vedení.

O šest kilometrů dál na Letné v tu chvíli sparťan Igor Žofčák právě zahodil penaltu a s lídrem tabulky to nevypadalo příliš růžově.

„Měli jsme z Brna respekt a ze začátku jsme byli hodně zakřiknutí. Hra nám nešla tak, jak jsme si představovali,“ uznal i trenér Sparty Jozef Chovanec.

Jenže Teplice „vedly“ ligu jen šest minut. Na Letné se totiž před přestávkou dostal k odraženému míči Juraj Kucka a s přehledem vstřelil svůj první gól v sezoně.

Sparta se uklidnila a od té chvíle byla pánem na hřišti. Důkazem byl úvod druhé půle, kdy Václav Kadlec a znovu Kucka přidali v rozmezí čtyř minut další dva góly, čímž definitivně utnuli naděje Brna.

„Plánovali jsme si, že to zkusíme po přestávce ještě otočit, jenže přišel druhý gól. A se Spartou se to pak otáčí už těžko,“ připustil brněnský obránce Jan Trousil.

Jedinou mrzutostí tak pro sparťany nakonec bylo zranění dvou stoperů – Brabce a Hejdy. Oba teď čeká vyšetření v nemocnici.

Teplice se na jaře stále hledají Teplice mezitím houževnatě bránily těsné vedení. „Měli jsme na začátku druhého poločasu rozhodnout, jenže jsme se dostali pod tlak,“ kroutil hlavou Plíšek.

Jeho tým se nakonec o tři body připravil sám, když v 73. minutě Martin Klein před brankou špatně odkopl míč a následný Kaufmanův centr si do vlastní branky nešťastně srazil Antonín Rosa.

„Nic mu nevyčítáme, ta šance začala u mě,“ sypal si popel na hlavu Klein. „Měli jsme tady vyhrát. Kvůli mně jsme ale přišli o dva body. Beru to na sebe.“

Možná ani tak nejde o dvoubodovou ztrátu, kterou Severočeši nabrali. Podstatnější je něco jiného.

Zatímco Sparta se rozjíždí do slušné formy, Teplice se stále hledají. „Kdyby tady vyhrály, bylo by to nezasloužené,“ tvrdil třeba záložník Bohemians Jan Štohanzl.

Jeho kouč Pavel Hoftych však upozorňuje: „Pro mě je to pořád kandidát na titul.“ Nechme se tedy překvapit.