Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prý žádné sci-fi. Hradec možná do KHL!

Česko

PRAHA Tak by prý ruská Kontinentální hokejová liga mohla roztáhnout svoje chapadla dokonce i do druhé nejvyšší české soutěže.

Součástí zřejmě nejkvalitnější evropské hokejové ligy by se měl stát i Hradec Králové, hrající dlouhodobě 1. hokejovou ligu. Podle primátora města Martina Soukupa se v Hradci Králové KHL možná objeví již v příští sezoně.

Nedlouho poté, co krachlo namlouvání vedení KHL s mistrovským celkem Karlových Varů, se jeho pozornost upřela právě do Hradce Králové.

Což by v případě dohody mohlo znamenat nemilé důsledky pro nedaleké Pardubice, kde má hokej nepoměrně vyšší kvalitu, tradici i mnohokrát početnější fanoušky. „I kdyby se v Hradci Králové s KHL dohodli, nemyslím si, že by zmíněný projekt nějak zásadně ovlivnil naši návštěvnost na extralize,“ soudí generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý. „Hradec má sice hezky vybavený stadion, ale pro tuhle soutěž by potřeboval větší. A navíc, tohle město vnímám víc jako fotbalové než hokejové...“ Kusý potvrdil, že vedení KHL oslovilo i Pardubice, ale klub zatím s díky odmítl. Projekt by přišel možná až na 400-500 milionů korun a Pardubičtí ho považovali za velmi rizikový.

Autor: