Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Psi vtrhli do chomutovského zooparku a napadli soby

Dva psi zaútočili v pondělí odpoledne na skupinu sobů chovaných v chomutovském Podkrušnohorském zooparku. Jednu sobí samici těžce zranili. Psy zpozorovali návštěvníci zooparku a zalarmovali strážníky. Ani přes rychlý zásah zaměstnanců a odchyt psů se ale zranění samice nepodařilo zabránit, informovala ředitelka zooparku Iveta Rabasová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Komárek 4.5.2010 11:03

pozoruju vývoj chovaných plemen psů

v ČR už desítky let. Pokud bude dál pokračovat nastolený trend, tak pes budoucnosti bude mít 50 - 100 kg, přežije střet s autem, zabije dospělého člověka během 2 vteřin a jejich majitelé budou dále beztrestní. Nevíte, je možné chovat třeba tygra a nechat ho  v parku volně pobíhat? Ne? A proč vlastně ne, když tam může volně běhat třeba brazilská fila?

J. Polanecký 4.5.2010 11:13

Re: pozoruju vývoj chovaných plemen psů

Trend je i opačný. Pořizovat si malé psíčky, kteří toho moc nesežerou, jejich malá hovínečka se vejdou tak akorát pod jednu sousedovu podrážku a kteří svým pronikavým ňafáním dokážou celé dlouhé hodiny zpestřoval akustické prostředí na stovky metrů. Naštěstí jsou stále hodně v módě přátelští labradoři, kteří mají ovšem lejna pěkně velká (a ani při své inteligenci je ještě po sobě neuklízí sami).

M. Komárek 4.5.2010 11:25

taky mám psa

sice větší (35 kg), ale naprosto mírumilovný. Až neuvěřitelně. Lejna uklízíme, ale stane se, že se to taky přehlédne. Nicméně lejna jsou ještě relativně přijatelnou daní za naši potřebu nějaká zvířata chovat. Proč si ale někdo pořizuje psa schopného jedním stiskem usmrtit dítě, či překousnout dospělou paži - to nepochopím. Zřejmě se jedná onějaký mindrák a ten člověk by měl raději navštěvovat psychologa ...

P. Boublíková 4.5.2010 18:05

Re: taky mám psa

Takový pes se může hodit k ochraně majetku, jinak je projevem nedostatečně vyvinutého páníčkova pinďoura. Málokdy totiž psy-zabijáky chovají ženské, i když těm by se víc mohli hodit jako obranáři.

My jsem si pořídili italského chrtíka. Je malý, velmi přítulný, štěká jen málo, nepouští chlupy, když prší, nechce ven (já taky ne), je absolutně neagresivní vůči lidem i ostatním psům, je s ním zábava (může závodit na dostizích a v coursingu), a naučil se docela dost povelů, přestože jsem toto plemeno původně podezírala z naprosté tuposti. A dokonce vypadá jako pes a ne jako plyšák:-)

Hodí se i jako dolňkový pes k nějakému většímu, který není zlý a rád si hraje - vřele doporučuju.

R. Folwarczna 4.5.2010 14:21

Re: pozoruju vývoj chovaných plemen psů

Už pes o hmotnosti 25kg, je- li normálně anatomicky utvářen, je fyzicky schopen zabít člověka (zdroj : Eberhadt Trumler, rakouský přírodovědec). Stejně jako vlk by tak učinil překousnutím krční tepny - rychlé a téměř bezbolestné. A stejně jako vlk má silné zábrany to udělat, což je dobře, protože při zacházení některých lidí se psy by za chvíli nebylo pro mrtvoly kam šlápnout. Vina je jednoznačně na straně majitele psů, který nesoudně pustil oba dva navolno. Dva psi už jsou smečka a když nemají  respekt k pánovi, tak se na nějaké volání a pískání vykašlou.

M. Komárek 4.5.2010 14:33

hmotnost není samozřejmě ideálním kriteriem

nebezpečí a síly psa. Asi bych byl raději napaden bernardýnem, než pitbulem. Na druhou stranu - pokud je někomu zmrzačeno dítě, či dokonce usmrcen člověk, spíše si kladu otázku, proč musí lidé takové obludy vůbec chovat, než abych se rozčiloval, že zapomněl zavřít branku. Chvilková nepozornost se může stát každému, ale rozhodnutí o výběru nebezpečného psa, či dokonce jeho výchova k agresivitě - to už je vědomý proces. Znova - proč musíme chovat tak agresivní a nebezpečná plemena a kde se to zastaví? V naší vesnici už jeden pitbul napadl a doslova roztrhal, tedy usmrtil 3 psy. Já chodím na procházku ozbrojen. Je to normální?

R. Folwarczna 4.5.2010 15:43

Re: hmotnost není samozřejmě ideálním kriteriem

Není to normální, o tom žádná. Postihy majitelů nebezpečných a agresivních psů jsou k smíchu a psů je zbytečně moc, psa má každý pako. Já mám doma 3-4 psy, absolutně nekonfliktní a už se taky některé moje feny staly obětí útoku, zatím se naštěstí ubránily. Asi jsem moc radikální, ale někdy mám chuť lidi zavírat za množení nebezpečných vořechů.

K. Holub 4.5.2010 10:29

demeti(y)

z lidovek! Vyměňte konečně fotografii Jaroslava Plesla u článků kde nějakej vořech něco pokousal, sežral, rozsápal, pomočil ...


Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...