4. května 2010 9:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Psi vtrhli do chomutovského zooparku a napadli soby

Rozzuřený pes - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozzuřený pes - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

CHOMUTOV Dva psi zaútočili v pondělí odpoledne na skupinu sobů chovaných v chomutovském Podkrušnohorském zooparku. Jednu sobí samici těžce zranili. Psy zpozorovali návštěvníci zooparku a zalarmovali strážníky. Ani přes rychlý zásah zaměstnanců a odchyt psů se ale zranění samice nepodařilo zabránit, informovala ředitelka zooparku Iveta Rabasová.

Odchycené psy si podle ní odvezl jejich majitel. "Majitel si je vědom chyby a ke způsobené škodě se hlásí, trestní oznámení proto nepodáme. Dohodli jsme se, že muž uhradí náklady na veterinární kontrolu a léčbu zvířat a v případě úhynu těžce zraněné chovné samice i pořízení nového zvířete, které se pokusíme získat," uvedla.

Psi majiteli utekli při venčení v blízkosti zooparku. Ke skupině sobů se dostali po překonání nízkého plůtku v areálu statku zooparku. "Plůtek předěláme tak, aby se podobný případ pokud možno neopakoval," doplnila Rabasová.

Podobný případ podle ní v zooparku zaznamenali už před mnoha lety. "Za mou osmnáctiletou kariéru incident s těžkým zraněním chovaného zvířete nepamatuji. Asi dva roky před mým příchodem do zooparku ale psi zdecimovali místní stádo daňků," dodala.

ČTK