Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ptačí uprchlík ze zoo je konečně zpátky

Česko

ZLÍN Šťastný konec měl útěk jeřába mandžuského ze zlínské zoo. Po dramatickém honičce v hlubokém sněhu se vzácného opeřence podařilo včera pracovníkům zahrady odchytit a vrátit domů.

Sameček jeřába mandžuského uletěl v noci na úterý. Využil toho, že těžký sníh protrhl síť jedné z voliér. Pracovníci zoo ho nakonec „dostali“ na polích mezi Lukovem a Fryštákem, několik kilometrů od zahrady. „Jeřáb byl značně zesláblý, přesto měl ještě poměrně dost síly k přeletům a možnému úniku, i když byl téměř týden bez vhodné potravy,“ popsal ředitel zoo Ivo Klika. „V podstatě pro něj bylo štěstím, že byl odchycen zavčas a nečekal ho tak osud pražského lachtana Gastona,“ dodal.

Pracovníci zoo jeřába sledovali po celý čtvrteční den i večer v okolí fryštácké přehradní nádrže a Kostelce. Pokoušeli se ptačího uprchlíka nalákat na krmení, odchytit ho se však podařilo až včera dopoledne. Nyní je jeřáb pod veterinárním dohledem se speciální nutriční péčí. „Děkujeme veřejnosti, která se snažila upozornit na jeho pobyt v přírodě,“ zdůraznil ředitel.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...