Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ptáte se jako hovado, odmítl ministr Koníček dotazy na anonymní akcie

Česko

  12:11
PRAHA - Ministr práce František Koníček odmítá vysvětlit, proč byl držitelem anonymních akcií. Strana SPOZ, za kterou kandiduje, si při tom dala za cíl usilovat o jejich zrušení. Ministr byl navíc vůči novinářce, která s ním dělala rozhovor, hrubý a nazval jí hovadem.

Bývalý ředitel Lesů ČR František Koníček. foto: ČTK

Ministr Koníček se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vyhýbal položeným otázkám, opakovaně útočil na novinářku a použil vulgární výraz.

V souvislosti s anonymními akciemi nejdřív tvrdil, že novinářka lže. Když mu oponovala, že jejich vlastnictví sám potvrdil na valné hromadě firmy Karlštejnská, a. s., přešel do protiútoku.

Co bych měl vysvětlovat? Nejsem váš otrok

"No, Karlštejnská. To ano, to je moje společnost, kde jsem já akcionář. Doporučuji vám, abyste se seznámila s nějakými podnikatelskými koncepty velkých společností. Pokud jde o majetkovou strukturu, která se nepodílí na veřejných zakázkách, tak z mého pohledu je naprosto jedno, zda akcionáři mají akcie na doručitele, či na majitele. To není lék proti korupci," tvrdil ministr.

Novináři by se podle něj měli zabývat firmami, které odvádějí miliardy do zahraničí. "Co bych měl vysvětlovat? Nejsem váš otrok, ani sluha. Veřejnosti se budu zpovídat v momentě, kdy se tyto společnosti budou chovat nezákonně, nebudou tady platit daně, platit zdravotní a sociální," prohlásil Koníček.

ČTĚTE TAKÉ:

Ministr práce a sociálních věcí působil minimálně v pěti společnostech, které jsou neprůhledné. Majitel je buď skryt za anonymní akcie nebo sídlí na Kypru. Ministr však tvrdí, že firmy neřídí.

Veřejnost, která mě zná, ta má o mně své mínění, tvrdí Koníček

"Tak na Kypru. Je to v rámci Evropské unie, je to v rámci legislativy. Zeptejte se Komárka, PPF, Unipetrolu, Škody Auto, na tom vám nepřipadá nic divného?" ptal se Koníček. "Veřejnost, která mě zná, ta má o mně své mínění. Mě vaše lživé názory nezajímají."

Vlastníky firem prozradit nechce, přestože tak čelí podezření, že bude ministerstvo řídit v jejich prospěch. "To já vám přece říkat vůbec nebudu, to je moje soukromá záležitost. Vůbec netuším, co je vám potom. Chováte se jako hovado," řekl ministr Rusnokovy vlády a zavěsil telefon.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat