14. prosince 2016 17:12, aktualizováno  17:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Puč‘ na chomutovské radnici. Novým primátorem je Marek Hrabáč z ANO

Marek Hrabáč (ANO) se stal novým primátorem Chomutova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Hrabáč (ANO) se stal novým primátorem Chomutova. | foto: Archiv statutárního města Chomutova

CHOMUTOV Novým primátorem Chomutova se stal Marek Hrabáč z hnutí ANO. Dosavadní náměstek primátora ve funkci nahradil Daniela Černého z hnutí PRO Chomutov, kterého společně se všemi jeho kolegy z hnutí v pondělí zastupitelé odvolali.

V pětatřicetičlenném zastupitelstvu se nyní všechny strany spojily proti PRO Chomutov, které zůstalo v opozici. Po pondělním „puči“ na chomutovské radnici zůstali v radě členové KSČM a hnutí ANO. Dovoleni byli zástupci doposud opozičních ČSSD a Nového Severu.

Jako důvod krachu dosavadní vlády v Chomutově komunisté uvedli špatnou spolupráci. Hnutí PRO Chomutov v tom vidí politické tlaky, mimo jiné kvůli podpoře místního hokejového klubu Piráti Chomutov.

Podle PRO Chomutov přišlo odvolání ve chvíli, kdy se členové hnutí vymezili proti dotaci hokejovému klubu Piráti Chomutov. PRO Chomutov navíc chtělo ukončit některé smlouvy. „Ukončili jsme nevýhodný podnájem Kamencového jezera, odmítali jsme poskytnout desítky milionů korun nad rámec běžné každoroční podpory hokejovému klubu a chystali jsme nové výběrové řízení na správu bytového fondu, kterou doteď prováděla firma zastupitele za Nový sever,“ uvedl ve středu v prohlášení Černý.

Podpora hokeji byla původně na programu i ve středu. Bod obsahoval majetkový vstup do obchodní společnosti Piráti Chomutov. Na začátku jednání tento bod hnutí Nový Sever stáhlo.

Volby v roce 2014 vyhrálo hnutí PRO Chomutov, stejně dopadly opakované volby na začátku roku 2015.

Marek Hrabáč (ANO)

  • Datum a místo narození: 1. března 1973 v Chomutově
  • Vzdělání: střední technická škola, právnická fakulta (titul JUDr.) Dosavadní funkce: první náměstek primátora (od března 2015)
  • Kariéra: od roku 2000 pracoval jako ředitel několika obchodních domů či hypermarketů, byl ředitelem firmy A-Z Les.
  • Stranická příslušnost: ANO 2011
  • Ostatní: Do zastupitelstva se dostal v roce 2015, kdy bylo po opakovaných volbách dohodnuto, že radnici povede koalice PRO Chomutov, ANO a KSČM. Hrabáč se stal náměstkem tehdejšího primátora Daniela Černého z hnutí PRO Chomutov (odvolán byl toto pondělí).
  • Hrabáč měl jako první náměstek ve své gesci odbor majetku města, městskou policii, dopravní podnik, městské lesy či hasiče.
  • Mezi jeho zájmy patří výpočetní a telekomunikační technika, četba, cestování, potápění, cyklistika a automotosport.
ČTK

Pronájem komerčních prostor 123 m2, Čáslav
Pronájem komerčních prostor 123 m2, Čáslav

nám. Jana Žižky z Trocnova, Čáslav - Čáslav-Staré Město, okres Kutná Hora