8. června 2010 10:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Punkeři si z Česka přivezli Vietnamce. Našli je v reprobednách

Britská kapela Criminal Mind. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská kapela Criminal Mind. | foto: Reprofoto

PRAHA Nechtěný suvenýr si přivezla z Česka britská punková kapela Criminal Mind (Zločincova myšlenka). Když celníci v Doveru prohledali jejich dodávku, v reprobednách objevili čtyři Vietnamce. Ilegální imigranty tam zřejmě ukryl český řidič auta. Ten byl obviněn z napomáhání k nelegálnímu překročení hranice a zůstává ve vazbě.

Informuje o tom bristolský Evening Post. Členové kapely Ben Waldock, Josh Reed a Ben Dowling byli v Česku od 23. dubna. Koncertovali ve Frýdku-Místku. 

Pak pokračovali přes Brusel do Paříže na další koncert. V Belgii ale uvízli, protože jim zrušili let do francouzské metropole, koncert tam proto zmeškali. Český organizátor jim ale nabídl pomoc. Do Bruselu pro ně poslal dodávku, kterou odjeli domů do Velké Británie. O tom, že v autě nejedou sami, se dozvěděli už v průběhu cesty. "Dvě hodiny poté, co jsme opustili Brusel, jsem se opřel o sedadlo a uviděl ty malé hubené prsty. Pak jsem jen ucítil poklepání na rameno a uviděl tu tvář ukrytou ve tmě, která na mě dělala 'pššt'," popsal baskytarista Dowling.

Členové kapely nic neprozradili, a čtyři černí pasažéři tak trajektem připluli až do Británie. V Doveru ale Vietnamce odhalili celníci. Kapela i řidič auta skončili ve vězení. "Nebál jsem se, věděl jsem, že jsme nevinní," řekl Ben Dowling. Muzikanti strávili ve vazbě devět hodin, ven se dostali na kauci. V kauze nyní figurují jako svědci. Pětadvacetiletý český řidič ale ve vazbě zůstal. Britské úřady ho obvinily z napomáhání k nelegálnímu překročení hranice.

hsHelena Stinglová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!