30. prosince 2017 9:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pyrotechnika zapálila na Opavsku bývalý kravín. Hasiči požár likvidovali 4 hodiny

Požár, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár, ilustrační foto. | foto: HZS Praha - Jan Kostík

OPAVA Pyrotechnika odpálená v blízkosti objektu způsobila v pátek večer požár bývalého kravína ve Skrochovicích, místní části obce Brumovice na Opavsku. Oheň se hasičům podařilo lokalizovat rychle, celková likvidace požáru ale trvala více než čtyři hodiny.

Ohnisko se totiž nacházelo v sypkém polyuretanu, který byl v objektu uskladněn v asi třímetrové vrstvě. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Způsobená škoda se podle něj předběžně odhaduje na 300 tisíc korun.

Hasiči se o požáru dozvěděli v 19:45. „Už při příjezdu prvních jednotek k zásahu se objekt o půdorysném rozměru přibližně 20 krát 10 metrů nacházel z poloviny v plamenech, střecha se propadla,“ popsal mluvčí.

Hasiči udělali na řece Opavě čerpací stanoviště a od něj vodu kyvadlově dopravovali velkokapacitními cisternami. Při hašení využili i speciální kombinovaný hasicí automobil s velkou zásobou pěnidla, pěnou pokrývali uskladněný polyuretan.

„Lokalizovat požár - tedy dostat ho pod kontrolu takovým způsobem, aby se dále nešířil - se hasičům podařilo velmi rychle, už čtvrt hodiny po ohlášení události. Dlouhou dobu pak ale zabrala samotná likvidace, uskladněný materiál dosahoval do výšky asi tří metrů a vzhledem k jeho konzistenci se jednotkám nedařilo bezpečně dostat až přímo k samotnému ohnisku,“ uvedl Kozák.

Hasiči ve spolupráci s majitelem postupně vyváželi nakládačem polyuretan ven a na volném prostranství ho polévali vodou. Požár byl zcela zlikvidován zhruba v 00:30.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG CNC S ANGLIČTINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz