Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pyrotechnika zapálila na Opavsku bývalý kravín. Hasiči požár likvidovali 4 hodiny

Česko

  9:29
OPAVA - Pyrotechnika odpálená v blízkosti objektu způsobila v pátek večer požár bývalého kravína ve Skrochovicích, místní části obce Brumovice na Opavsku. Oheň se hasičům podařilo lokalizovat rychle, celková likvidace požáru ale trvala více než čtyři hodiny.

Požár, ilustrační foto. foto: HZS Praha - Jan Kostík

Ohnisko se totiž nacházelo v sypkém polyuretanu, který byl v objektu uskladněn v asi třímetrové vrstvě. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Způsobená škoda se podle něj předběžně odhaduje na 300 tisíc korun.

Ohnivé peklo krotilo 170 hasičů. Nejméně 12 mrtvých a mnoho zraněných při požáru v New Yorku

Hasiči se o požáru dozvěděli v 19:45. „Už při příjezdu prvních jednotek k zásahu se objekt o půdorysném rozměru přibližně 20 krát 10 metrů nacházel z poloviny v plamenech, střecha se propadla,“ popsal mluvčí.

Hasiči udělali na řece Opavě čerpací stanoviště a od něj vodu kyvadlově dopravovali velkokapacitními cisternami. Při hašení využili i speciální kombinovaný hasicí automobil s velkou zásobou pěnidla, pěnou pokrývali uskladněný polyuretan.

„Lokalizovat požár - tedy dostat ho pod kontrolu takovým způsobem, aby se dále nešířil - se hasičům podařilo velmi rychle, už čtvrt hodiny po ohlášení události. Dlouhou dobu pak ale zabrala samotná likvidace, uskladněný materiál dosahoval do výšky asi tří metrů a vzhledem k jeho konzistenci se jednotkám nedařilo bezpečně dostat až přímo k samotnému ohnisku,“ uvedl Kozák.

Hasiči ve spolupráci s majitelem postupně vyváželi nakládačem polyuretan ven a na volném prostranství ho polévali vodou. Požár byl zcela zlikvidován zhruba v 00:30.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat