Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rád bych teď sestřelil Slavii

Česko

Jako zanícený myslivec sní o cenné trofeji, ale na vysedávání na posedu teď nemyslí. „Radši bych teď sestřelil Slavii,“ usmívá se fotbalový útočník Jablonce David Lafata (27) před zítřejším ligovým šlágrem.

* LN Jablonec na jaře ještě ani jednou neprohrál a vy v jeho útoku záříte. Kazí vám teď vůbec něco náladu?

Jsme všichni spokojeni. I na podzim jsme sice odehráli dobré zápasy, ale buď jsme remizovali, nebo prohráli. Až teď se k nám přiklonilo štěstí. Vážíme si toho.

* LN Cítíte i větší sebevědomí?

Atmosféra v týmu je super. Devět bodů je krásný začátek, ale snažíme se nelítat v oblacích. Když se vyhrává, jde všechno snadno a hráči jsou uvolněnější. Musíme si však uvědomit, že body byly vydřené. Nesmíme tomu přikládat velký význam a propadat euforii.

* LN Teď ale narazíte na Slavii, která zatím jistě kráčí za titulem. Podaří se vám ji zastavit?

Máme jednatřicet bodů a jsme prakticky zachráněni. Teď můžeme nastoupit v klidu a užít si tento fotbalový svátek. V neděli večer přijde navíc dost diváků, a Slavii tak určitě pořádně potrápíme.

* LN Myslíte, že z vás má respekt?

Doufejme, že alespoň trošku jo.

* LN Co říkáte na to, že góly ve Slavii zatím střílí jen Marek Jarolím?

Tam vězí síla Slavie. Mají vyvážený tým a dokážou se prosadit úplně všichni. Až nebude střílet Jarolím, tak budou dávat góly zase útočníci.

* LN Bude to zápas pravdy, který ukáže, kam až mohou ambice Jablonce mířit?

Je to vrchol. Dosud se nám dařilo, ale teď nás čeká Slavia, která vede ligu o deset bodů. Teprve teď se ukáže, jestli se můžeme měřit s týmy z horní poloviny tabulky.

* LN No právě. Na druhou Spartu ztrácíte tři body. Nepošilháváte už po pohárových příčkách?

Vstupovali jsme do ligy s jiným cílem. Kdyby to bylo v předposledním kole, možná by to bylo aktuální. Zatím chceme vyhrávat a pokračovat ve výborných výkonech. Když to tak půjde dál, tak se uvidí. Teď na to ještě nemyslím.

* LN Dobře jste si rozuměl s ofenzivním záložníkem Tomášem Čížkem. Ten ale brzy odešel zpátky do Ruska. Nebude vám teď chybět?

Na podzim tu byl ještě Igor Žofčák, který hodně podporoval útočnou fázi, a místo něj přišel Tomáš. Škoda že jenom na dva zápasy. Musíme se s tím vypořádat. Nastoupí mladí hráči a musí ukázat, že dokážou využít šanci.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!