Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řád Čestné legie pro Armaniho

Česko

PAŘÍŽ Italský módní návrhář Giorgio Armani obdržel z rukou francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho nejvyšší francouzské státní vyznamenání, Řád Čestné legie. Armani řád převzal v Paříži, u příležitosti představení své nové kolekce haute couture Armani Privé na podzimní a zimní sezonu 2008-2009.

Podle deníku Le Figaro chtěl Sarkozy předáním řádu světoznámému módnímu návrháři vyjádřit, jak moc si jej Francie cení. Armani totiž způsobil revoluci nejen v italské módě. Příznačné je, že čestné ocenění přišlo v době, kdy se návrhář chystá oslavit své sedmdesáté čtvrté narozeniny.

Armaniho muži v saténu Armanimu se během tří desetiletí podařilo vybudovat módní říši. Někdejší student medicíny a později aranžér výloh nákupních středisek založil svou dílnu v roce 1974. Světoznámá značka nesoucí návrhářovo jméno měla za loňský rok zisk ve výši necelých tří miliard dolarů, jak informoval módní zpravodajský server Fashion Wire Daily.

Nejslavnější současný módní návrhář se proslavil minimalistickými střihy a smyslem pro kombinaci barev, ale také odvážnými návrhy na poli mužského odívaní. Začal totiž pro muže navrhovat modely z látek, které svět doposud vídal jen na dámských šatech. Řád Čestné legie v oblasti módy získali také Valentino či Yves Saint Laurent.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...