Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sokol Lomecký má ‚novou‘ práci. Bývalý dlouholetý starosta Prahy 1 řídí Tyršův dům

Bývalý starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Po osmi letech se musel rozloučit s pozicí lídra turisticky nejatraktivnější městské části tuzemské metropole. Bývalý starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) minulé pondělí přepustil svůj radniční post nově zvolenému Pavlu Čižinskému (Praha Sobě). O práci však nouzi neměl. Pouhý den nato se hlásil v Sokolu, kam se vrátil na post ředitele Tyršova domu.

„Jsem první místostarosta Sokola a zároveň ředitel Tyršova domu, kde jsem v minulosti svou funkci přerušil. Tak jsem se 20. listopadu ráno hlásil zpět ve své práci,“ přiblížil Lomecký serveru Lidovky.cz, kam zamířil po svém odchodu z radnice.

Bývalý předseda pražské TOP 09 je zaměstnancem České obce sokolské (ČOS) od roku 1998. Coby šéf sídla spolku, jenž byl v minulost znám také pod názvem Palác Michnů z Vacínova, měl v kompetenci komerční aktivity. Po dobu působení ve vedení Prahy 1 byl ovšem z této funkce uvolněn.

Zároveň od roku 2007 nepřetržitě zastává post 1. místostarosty ČOS, jímž setrvá s velkou pravděpodobností minimálně do června 2019, kdy se uskuteční sjezd Sokola. Na něm si tělovýchovný spolek zvolí nové vedení.

Pohled na Tyršův dům z Újezda.

Pohled na Tyršův dům z pražského Újezdu.

Zaměstnání v ČOS se Lomecký podle svých slov chce momentálně věnovat naplno. Kam jeho kroky povedou v budoucnu, nechtěl předjímat. „U nás v Sokole běží vše velmi dobře, ekonomika je ve velmi dobrém vztahu. Jsem rád, že si od politiky odpočinu,“ doplnil se slovy, že opozičním zastupitelem na radnici Prahy 1 ovšem zůstane.

Starostka ČOS Hana Moučková ponechala dotazy serveru Lidovky.cz, jak vnímá návrat Oldřicha Lomeckého a jaká bude jeho náplň práce, bez odpovědi.

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).
Někdejší starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) se svou přítelkyní a bývalou...

Lomeckým vedená TOP 09 v Praze 1 v říjnových komunálních volbách propadla. V roce 2010 a 2014 vítězná partaj skončila letos v tomto obvodu až pátá (11,9 procenta), když ztratila téměř polovinu hlasů a přišla o čtyři ze sedmi mandátů.

„Jako předseda na tom nepochybně mám svou osobní ‚zásluhu‘,“ řekl Lomecký po volbách pro Lidovky.cz krátce před tím, než oznámil svou rezignaci.

Koalici v první městské části utvořila nově občanská iniciativa Praha 1 Sobě, vítěz voleb, uskupení My, co tady žijeme, Zelení a Piráti. Starostou byl zvolen lídr kandidátky Praha 1 Sobě Pavel Čižinský, bratr poslance a starosty Prahy 7 Jana Čižinského. V 25členném zastupitelstvu má nová koalice většinu 15 hlasů. TOP 09, která dosud vládla s ODS a ČSSD, zůstala v opozici společně s občanskými demokraty a ANO.

Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Z první várky jsou očkováni hlavně zdravotníci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Z první várky jsou očkováni hlavně zdravotníci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Z první várky jsou očkováni hlavně zdravotníci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

J. Kotala Celý život parazit. 11:53 28.11.2018
V. Getz Bude jezdit do práce na kole? 11:08 28.11.2018

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!