Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rada chválil výkony záložníků

Česko

PRAHA Z původní hvězdné zálohy v čele s Pavlem Nedvědem a Karlem Poborským zbyl pouze Tomáš Rosický, ale ani s ním trenér fotbalové reprezentace Petr Rada zatím nemůže počítat.

Vinou zranění nemá k dispozici ani Marka Matějovského a Libora Sionka, a tak musí improvizovat. Přesto to byla právě záložní řada, která Radovi dělala při jeho premiéře v anglickém Wembley největší radost.

Radoslav Kováč. V národním týmu nastupoval na postu stopera, ale ve Spartaku Moskva je klasickým defenzivním štítem. Po ukončení reprezentační kariéry Tomáše Galáska se na toto místo posunul i v reprezentaci. „Rozhodoval jsem se mezi ním a Janem Rajnochem, rozhodl jsem se pro Kováče a výkonem týmu velmi pomohl. Bylo znát, že je z klubu na tento post zvyklý,“ pochválil hráče Rada.

Jan Polák. Záložník bruselského Anderlechtu pod trenérem Brücknerem vystřídal všechny posty ve středu pole. Rada mu přiřknul ofenzivnější roli ve středu zálohy. „Je ofenzivnější než Kováč nebo Rajnoch. Ze středu měl více prostoru na zakončení,“ vysvětloval Rada. „A že on zakončit umí. Přesvědčil o tom nejen v reprezentaci, ale i v Anderlechtu, který stále řadím mezi špičkové evropské kluby,“ podotkl Rada.

Radek Šírl. „Já jsem ho neznal, měl jsem k dispozici jen několik kazet. Teď v Rusku nastupuje vynuceně jako obránce, ale dává přednost záloze,“ přiznal Rada.

Levý záložník či bek na sebe upozornil až výkony v ruském Zenitu Petrohrad. Dlouho přehlížený Šírl byl poprvé nominován na letošní mistrovství Evropy, ale vinou zranění o ně přišel. Kouč Rada na něj ale nezapomněl. „Je vidět, že pravidelně nastupuje, je sebevědomější. Rychle se díky tomu v týmu aklimatizoval a je připraven reprezentovat,“ dodal Rada.

Dobře se ze středu představil i Jaroslav Plašil a střídající hráči. Záloha fungovala. I proto byl Rada s chválením jednotlivců zdrženlivější a na adresu hráčů vzkázal: „Kvalitní výkon podali úplně všichni.“

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat