Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rada: Musíme pracovat na odvaze

Česko

PRAHA Jeho tým má za sebou lopotné africké dobrodružství. Reprezentační trenér Petr Rada (50) si i tak bezbrankovou remízu z Maroka nemohl vynachválit. „Byla to správná volba, na kvalifikaci nás soupeř připravil ve všech směrech,“ pochvaloval si.

* Jak byste s odstupem zhodnotil remízové utkání v Casablance?

Potvrdilo se, co jsem celou dobu říkal. Spousta lidí znevažovala kvalitu Maroka, ale pro nás byl nejtěžším zápasem poslední doby.

* A co se průběhu týče...

Začátek byl oboustranně opatrný. Směrem dopředu jsme byli málo odvážní a nedokázali si vytvořit pořádné šance. Po vystřídání několika hráčů se výkon sice zlepšil, přesto nemohu být úplně spokojený. Hlavně v závěru bylo Maroko mnohem nebezpečnější.

* Čím to je, že týmu chybí větší odvaha při přechodu do útoku?

Nemáme teď k dispozici ofenzivní hráče, jako jsou Tomáš Rosický, Radek Šírl nebo Libor Sionko. Ti totiž zásobují útočníky kolmými přihrávkami za obranu. Musíme na tom pracovat.

* Jakým způsobem?

Samo se to nezlepší. Musíme si rozebrat videa a říct si, jak lépe řešit konkrétní situace. Až přijde kvalifikace, hráči budou lépe připravení a budou mít odehráno více zápasů. Navíc už snad budou k dispozici zkušenější záložníci, kteří mají ofenzivu zažitou.

* Matějovský na vás dojem pravděpodobně neudělal...

Dlouho jsme ho neviděli, proto jsem rád, že s námi byl. Po jednom reprezentačním srazu ho nemohu zatracovat. Bylo ale vidět, že mu chybí herní praxe.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...