Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Rádi bychom pogratulovali Hizballáhu“

Česko

PRAHA Jeden ze tří mluvčích iniciativy Ne základnám Jan Májíček vyjádřil své sympatie teroristické organizaci Hizballáh.

„Na začátek bychom rádi pogratulovali Hizballáhu, že porazil Izrael, který byl donucen se stáhnout z Libanonu,“ prohlásil Májíček před dvěma roky na stránkách Socialistické solidarity. Věta zazněla v rozhovoru s Haiderem Omaisem, sympatizantem Hizballáhu, který žije dlouhodobě v České republice. Upozornil na to server Euro on-line.

Socialistická solidarita patří mezi zhruba pět desítek organizací, hnutí či stran, které vyjádřily iniciativě Ne základnám podporu. „Ta organizace patří do trockistické části politického spektra, Usiluje o revoluční nastolení režimu, který by v podstatě byl antagonistický tomu, co je v současné době považováno za demokracii v tom mainstreamovém pojetí v České republice,“ charakterizoval ji odborník na extremismus Miroslav Mareš.

Socialistická solidarita není jediným extremistickým sdružením, které iniciativu Ne základnám podporuje. Mezi další patří například REVO – mezinárodní organizace revoluční mládeže, SOP – Socialistická organizace pracujících či Komunistický svaz mládeže.

Mladí komunisté na stránkách iniciativy nejsou. „Měli jsme s nimi problémy. Jejich vlajky se srpem a kladivem evokují minulý režim, řada lidí nechce být na demonstraci spolu s nimi,“ stěžuje si mluvčí Májíček na fakt, že porušovali dohodu a jí navzdory chodili na demonstrace s komunistickými symboly. Na nedávné demonstraci na Hradčanském náměstí ale příznivci z Komunistického svazu mládeže byli.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat